دانلود کتاب خاطرات ژنرال گالاند | لی لی بوک سفرنامه و خاطرات % %


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب مشهور خاطرات ژنرال گالاند  نوشته آدولف گالاند، خلبان برجسته لوفت وافه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم است.

آدولف ژوزف فردیناند گالاند (1912-1996) ژنرال آلمانی لوفت وافه و یکی از بزرگترین و موفق ترین خلبانان جنگ جهانی دوم بود. او 705 ماموریت جنگی را به انجام رسانید و در جبهه غرب و دفاع از جبهه های رایش می جنگید. ژنرال گالاند ماموریت داشت که شهرهای آلمان را در مقابل حملات نیروی هوایی متفقین حفظ نماید و از دیگر سوی پشتیبانی از بمب افکن ها و لشکرهای پیاده و زرهی ارتش آلمان نیز به او واگذار گردیده بود. وی 4 مرتبه از چنگال مرگ گریخت و برای آمار شگفت انگیز 104 پیروزی هوایی شناخته شده بود که همه آنها علیه متفقین غربی بودند. او یک افسانه نبردهای هوایی بود و این کتاب روایتی از قهرمانی های وی است. این کتاب برای اولین بار در سال 1954 به چاپ رسید و یکی از پرفروش ترین کتابها به 14 زبان مختلف است که تعداد 3 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. همچنین این اثر از طرف نیروی هوایی بریتانیا و آمریکا به عنوان یک کتاب بی پرده و صادق پیرامون نبرد های هوایی پذیرفته شد. همچنین مجله تایم، این کتاب را شفاف ترین روایت از اینکه آلمانها چگونه جنگ در آسمان را واگذار کردند، نامیده است. خاطرات ژنرال گالاند طوری از طرف او نوشته شده که ضمن سرگرم کردن خواننده، اطلاعات قابل توجهی در رابطه با تاکتیک جنگهای هوایی و بمباران شهرها در زمان جنگ جهانی دوم در اختیار او قرار می دهد. نسخه ای از کتاب که پیش رو دارید با قلم شیوای مرحوم ذبیح الله منصوری ترجمه و نگارش گردیده است.

اطلاعات کتاب

• کتاب خاطرات ژنرال گالاند ترجمه ای است از کتاب Die Ersten und Die Letzen (به فارسی: اولین و آخرین) که در سال 1954 در آلمان منتشر شد.

• این کتاب با عنوان The First and The Last (به فارسی: اولین و آخرین) به انگلیسی ترجمه شده است.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. shevre گفت:

    متاسفانه در هنگام دانلود سرور error میده