دانلود کتاب خانه ام کجاست | لی لی بوک رمان و داستان دانلود کتاب خانه ام کجاست


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

خانه ام کجاست

نام کتاب : خانه ام کجاست

نویسنده : پاتریشیا ویلیز

مترجم : فریبا جعفرزاده

انتشارات : سوره مهر

زبان : فارسی

فرمت : PDF

حجم : ۴٫۸۱MB

صفحات : ۲۲۲

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

خانه‌ام کجاست، ماجرای پسری است که طی جنگ جهانی دوم در مزرعه‌ای مشغول به کار بوده است، در حالیکه فقط سیزده بهار از عمر وی گذشته بود. پاتریشیا ویلیز نویسنده آمریکایی اهل ا‌ُهایو است. کتاب حاضر، نخستین رمان او است که بعد از انتشار، برنده جایزه ادبی The Socitey of middland Autboys Award شده است.

نویسنده، این رمان را بر اساس ماجرای زندگی پدرش نوشته است. پدری که در اثر جنگ جهانی دوم، شهرش را ترک می‌کند. شهری که در آن زیبایی موج می‌زده و کلبه قشنگی در وسط زمینهای مزرعه، خانه او را از دیگران جدا می‌کرده. او به شدت وابسته زمین و خانه‌اش بوده است. اما یک بار جنگ چهره خشنش را نشان می‌دهد و او مجبور به ترک خانه و مزرعه‌اش می‌شود، اما همواره در پی برگشتن به خانه سر به بستر خواب می‌برده است. او فکر می‌کرده که آیا روزی به خانه‌اش برخواهد گشت؟ آیا دوباره خانه‌اش را خواهد دید؟ دوستانش چه؟ پس از سرگردانی و دوری از شهر و دیار که به ا‌ُهایو رفت، در آنجا درحالیکه بیشتر از 13 سال نداشت مشغول به کار شد.

خلاصه کتاب

زمان: 1943 میلادی

مکان: ایالات متحده آمریکا (ایالت اُهایو)

در "ا‌ُهایو" زمان به کندی می‌گذشت. سالهای 1943 بود. مردان زیادی برای شرکت در جنگ جهانی دوم به اروپا رفته بودند، جنگ همه چیز را از آنها گرفته بود. جای خالی مردان به شد‌ّت در مزرعه حس می‌شد.

هانری دوست داشت، مردان دوباره برگردند و جنگ تمام شود. "هانریِ" سیزده ساله، پسری یتیم بود که در مزرعه ای در "گورلویل" نزد خانواده "کامپتون" زندگی می کرد. آقای کامپتون زمانی که هانری چهار ساله بود، او را از پرورشگاه به خانه آورده و به فرزندی قبول کرده بود.

هانری پس از مرگ ناپدری‌اش مجبور می شود برای کار در مزرعه در فصل تابستان به شهر دیگری برود. کشیش با مادرخوانده اش (خانم کامپتون) درباره خانم مزرعه داری صحبت کرده بود که در نزدیکی شهر "وینتن" زندگی می کرد و به دنبال پسر جوانی می گشت تا در طول تعطیلات در کارهای مزرعه به او کمک کند و خانم کامپتون بدون هیچ مشورتی با هانری، پیشنهاد او را پذیرفته و از او خواسته بود اقدامات لازم را برای شروع کار هانری در آن مزرعه انجام دهد.

صاحب مزرعه خانم رازداری بود به اسم "سارا موریسن" که هانری را برای کار به آنجا فرستاده بودند. سارا رازی در سینه داشت که هانری برای دانستن آن تلاش بسیار می‌کرد. او می‌خواست به این راز پی ببرد. آیا سارا به همان چیز می‌اندیشد که افکار هانری را هم به خود مشغول کرده بود؟ آیا بالاخره هانری می‌توانست پرده از این راز بردارد؟ و زمانی که آن حادثه وحشتناک رخ داد، آیا به هانری کمک می‌کرد تا بداند که کیست و از کجا آمده است؟ آیا خانه‌ای را که همیشه در جست‌وجویش بود، می‌یافت؟ ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد