فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

داستان فلسفه از برایان مگی

دانلود کتاب داستان فلسفه از برایان مگی
  کتاب داستان فلسفه از برایان مگی

dastane-falsafe

نام کتاب: داستان فلسفه

نویسنده: برایان مگی

مترجم: مانی صالحی علامه

انتشارات: کتاب آمه

سال نشر: ۱۳۸۸

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۴۱ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۴۸٫۶ مگابایت

 

خلاصه داستان

پروفسور برایان مگی در کتاب مصور داستان فلسفه، ۲۵۰۰ سال فلسفه‌ غرب را از یونان باستان تا اندیشمندان جدید، پی می‌گیرد. در سایه‌ی دریافت عمیق او از فلسفه و پیچیدگی‌های آن، کتابی در دست دارید که هم برای خواننده‌ی عادی قابل فهم است و هم خواننده‌ی آشنا با فلسفه از آن لذت می‌برد.

فلسفه چیست؟ فلاسفه اصول بنیادین شناخت و وجود را مورد پرس‌وجو قرار داده‌اند؛ سؤالاتی مانند «هستی چیست؟» و «آیا وجود خدا را می‌توان ثابت کرد؟» ازجمله موضوع‌هایی است که در این کتاب درباره‌شان بحث شده است. برایان مَگی به سراغ همه‌ی فیلسوفان نامدار، از افلاطون تا پوپر می‌رود و از جمله به قدیس اوگوستینوس، لاک، نیچه و … می‌پردازد. او به این ترتیب با بیانی روشن ما را وارد جهان اندیشه‌ها می‌کند.

سرگذشت فلسفه، اثری است مصور و سرشار از نکات هوشمندانه درباره‌ی بحث‌های جذاب فلسفی؛ کتاب راهنمایی است که خواندنش برای همه‌ی دوستداران فلسفه ضرورت دارد. این نوشته‌ی سلیس و جامعِ پروفسور براین مَگی، فیلسوف، نویسنده و مصاحبه‌گر نامی، مباحث اصلی فلسفه را شرح می‌دهد، پرسش‌های مهم فلسفی را به‌دقت بررسی می‌کند و به تحلیل آثار عمده‌ی فیلسوفان بزرگ می‌پردازد که هم به کار پژوهندگان فلسفه می‌آید، هم به کار آنان که تازه پا به عرصه‌ی فلسفه نهاده‌اند.

ساختار کتاب:

کتابِ “داستان فلسفه”، خلاصه‌ای از تاریخ فلسفه غرب از دوران ماقبل سقراط تا اوایل قرن بیستم است. این اثر با زبانی ساده به بیان مفاهیم عمیق فلسفی می‌پردازد و به عنوان مقدمه‌ای برای ورود به دنیای فلسفه به شمار می‌آید. برایان مگی کتاب خود را به گونه‌ای نگاشته است که خواندن آن نیازی به مطالعات پیشین فلسفی و آشنایی و داشتن تخصص در آن ندارد.

این کتاب، تاریخ فلسفه غرب را با تقسیم آن به دوران‌های یونان باستان، قرون وسطی، رنسانس و سپس دوره معاصر بررسی می‌کند. همچنین این کتاب در در دوران یونان باستان به اندیشمندان پیش از سقراط می‌پردازد و بررسی‌های خود را با معرفی طالس یونانی به عنوان یکی از نخستین اندیشمندان آغاز می‌کند. فلسفه معاصر، بخش بیشتری از این کتاب را به خود اختصاص داده است. فلسفه در فرانسه پس از “دکارت” و آلمان پس از “کانت” و در انگلستان پس از “جان لاک” شکوفاتر می‌شود و در این سه کشور با وجود برخی اشتراک‌های فرهنگی متفاوت از یکدیگر است. این کتاب دارای حواشی و تصاویری است که به جذابیت آن افزوده‌اند.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب داستان فلسفه ترجمه ای است از کتاب The Story of Philosophy (به فارسی: داستان فلسفه) نوشته برایان مگی که نخستین بار سال ۱۹۹۸ در انگلستان منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. John David گفت:

    کتاب بسیار زیبا ومفیدی بود