دانلود کتاب دلاور زند | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)
لی‌لی‌بوک به فروش می‌رسد! تماس با ما

معرفی کتاب

بدون شک یکی از چهره های گمنامی که بایستی تاریخ ایران به وجود او افتخار کرده، شرح زندگانی پرماجرا و سراسر ناکامی او را بعنوان یک فصل برجسته در خود ضبط نماید، لطفعلی خان زند نوه دلیر و شجاع کریم خان (سرسلسله خاندان زندیه) می باشد. دلاوری که اگر خیانت اطرافیان و اقبال بد خودش نبود، احتمال داشت افتخارات سایر سرداران ایران را تحت الشعاع قرار داده، بزرگترین فرمانروایی جهان و معظم ترین ممالک تاریخ را بوجود می آورد.

در رمان تاریخی دلاور زند سعی شده است حقایق مسلم تاریخی در قالب یک داستان مهیج و شیرین (که شامل دوران پرحادثه جوانی و سلطنت کوتاه و ناکامیهای پی در پی این شاهزاده والامقام و شجاع می باشد)، برای شیفتگان افتخارات تاریخ ایران بیان گردیده و خوانندگان با یکی از دلاوران پاک سرشت این سرزمین و مجاهدت و جانبازیهای او در راه حفظ موجودیت و سیادت این کشور باستانی، آشنا گردند.

خلاصه کتاب

زمان: 1200 هجری قمری

مکان: ایران

سال 1200 هجری برای ایران سال پرماجرایی بود. هر خطه از خاک میهن ما به دست یک امیر خودسر اداره می شود. در هر ولایت یک گردنکش قلدر، بدون اینکه مرکزیتی برای کشور قائل شود، در کمال گستاخی و بی پروایی، به چپاول اموال و نوامیس مردم مشغول است. در نواحی جنوبی امرای باقیمانده زندیه که به تدریج قدرت آنها رو به افول می رود، داعیه حکمرانی دارند و در نواحی شمالی، قاجارها قد علم کرده، فکر تصرف تمام ایران را در سر می پرورانند. در راس سلسله زندیه، پادشاه زبون و سست عنصری قرار دارد به نام "جعفرخان" (هفتمین فرمانروای سلسله زند و پدرِ "لطفعلی خان زند") که چون قطعه مومی در دست اطرافیان خود اسیر است و فرمانفرمای قاجار، "آقامحمدخانِ" مقطوع النسل می باشد که باهوش، زیرک و حیله گر است. در سایر نقاط هم حکام و امرای دیگری، حکمروایی دارند که البته تحت الشعاع این سلسله هستند ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد