دانلود کتاب راهنمایی مقدماتی بر پساساختارگرایی و پسامدرنیسم | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

عناوینی که در فصول یک، دو و سه به استخدام گرفته شده‌اند، عبارت‌اند از: روان‌کاوی، طبیعت و نقش زبان، خود و آرزو، واسازی، خیزش عقل ابزاری، گسترش دستگاه‌های کنترل اجتماعی و رابطه تعاملی میان دانش و قدرت.

در فصل چهارم آثار "نسل جوان‌تر" پسا ساختارگرایان همچون دلوز و گاتاری، لیوتار و دیگران را ارزیابی کرده و در این مورد بحث می‌کند که ریشه‌های تفکر و باورهای آنان به اندیشه نیچه می‌رسد.

فصل پنجم به معرفی سه اندیشمند فمنیست فرانسوی یعنی هلن سیکوس، لوس ایریگاری و جولیا کریستوا می‌پردازد. اینان به نحوی از انحا تحت تاثیر روان‌کاوی لاکان هستند و مطالب مهمی در مورد دانش، ذهنیت، زبان، زبان نوشتاری "مونث" و امکان تغییر اجتماعی و ذهنی بیان کرده‌اند.

فصل ششم بر فرضیه لیوتار درباره طبیعت متغیر دانش در جوامع کامپیوتری (آنچه او "شرایط پسا مدرن" می‌نامد) متمرکز است. فصل هفتم در مورد نوشته‌های ژان بودریار از نوشته‌های اولیه مارکسیستی تا متون پسا مدرنیستی اخیر او بحث می‌کند. این فصل با تصویر چندین کنش فرهنگی: نقش ایده‌های پسا مدرنیستی در معماری، نقاشی، تلویزیون، ویدئو و فیلم پایان می‌پذیرد.

فصل پایانی شامل بحثی درباره مناقشات جاری در خصوص پسا مدرنیسم و نقد آن بر پروژه روشنگری خواهد بود.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد