دانلود کتاب رنسانس از جیمز آ. کوریک | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

رنسانس از جیمز آ. کوریک

دانلود کتاب رنسانس از جیمز آ. کوریک
 کتاب رنسانس از جیمز آ. کوریک

tarikhe jahan-ronesans

 

نام کتاب: رنسانس

نویسنده: جیمز آ. کوریک

مترجم: آزیتا یاسائی

مجموعه: تاریخ جهان

انتشارات: ققنوس

سال نشر: ۱۳۸۲

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۱۴۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۳٫۶۹ مگابایت

 

بخشی از کتاب

در آغاز قرن چهاردهم میلادی، عصر میانی با “قرون وسطی” که از زمان سقوط روم حدود هزار سال طول کشیده بود، رو به پایان بود و “رنسانس”، یکی از بزرگترین جنبش های فرهنگی تاریخ، به تدریج جایگزینش می شد. رنسانس در سالهای ۱۳۰۰ از ایتالیا آغاز شد و در عرض سه قرن در سراسر اروپا انتشار یافت. به ندرت در چنین دوره کوتاه از نظر تاریخی، رخدادهای متعددی به وقوع می پیوندد، حال آنکه این قرن ها سرشار از تغییرات اساسی و فعالیت های بزرگ است …

 

معرفی کتاب

کتاب رنسانس نوشته جیمز آ.کوریک به صورت مصور و با زبانی ساده و شیرین، تحولات علمی و فرهنگی اروپا را از هنگام شروع آن از قرن چهاردهم میلادی مورد کنکاش و بررسی قرار می دهد. این کتاب، مجلدی‌ دیگر از مجموعه‌ ۶۰ جلدی‌ تاریخ‌ جهان‌ است‌ که‌ انتشارات ققنوس‌ منتشر کرده است. در این كتاب، تحولات دورانی از تاریخ اروپا و جهان موسوم به رنسانس بررسی شده است. این عصر سده های چهاردهم تا هفدهم را دربرمی‌گیرد. کتاب در شش فصل تنظیم شده است:

انسانگرایان و فرهنگ

بازرگانان و تجارت

فرمانروایان و کاشفان

نقاشی و پیکرتراشی

شعر، داستان و نمایشنامه

علوم و طب

 

اطلاعات کتاب

• کتاب رنسانس، ترجمه ای است از کتاب The Renaissance (به فارسی: رنسانس) نوشته

James A. Corrick که در سال ۱۹۹۸ توسط انتشارات Lucent Books منتشر شد.

 

مجموعه تاریخ جهان

مجموعة‌ تاریخ‌ جهان‌ می‌کوشد چشم‌اندازی‌ گسترده‌ و ژرف‌ از سیر تاریخ‌ عرضه‌ کند. این‌ مجموعه‌ با ارائة‌ زمینه‌های‌ فرهنگیِ رخدادهای‌ تاریخی‌، خواننده‌ را مجذوب‌ خود می‌سازد. مجموعة‌ تاریخ‌ جهان‌ اندیشه‌های‌ سیاسی‌، فرهنگی‌ و فلسفی‌ تأثیرگذار را در گذر مشعل‌ تمدن‌ از بین‌النهرین‌ و مصر باستان‌ به‌ یونان‌، روم‌، اروپای‌ قرون‌ وسطی‌ و دیگر تمدن‌های‌ جهانی‌ تا روزگار ما پی‌ می‌گیرد. این‌ مجموعه‌ نه‌ تنها برای‌ آشناییِ خوانندگان‌ با مبانی‌ تاریخ‌ تدوین‌ شده‌ است‌، بلکه‌ همچنین‌ در پی‌ آگاه‌ ساختن‌ آن‌ها از این‌ واقعیت‌ است‌ که‌ زندگیشان‌ بخشی‌ از سرگذشت‌ کلی‌ انسان‌هاست‌. هر جلد از این‌ مجموعه‌ برداشتی‌ جامع‌ و روشن‌ از یک‌ دورة‌ مهم‌ تاریخی‌ را به‌ خواننده‌ ارائه‌ می‌کند.

 

امکان دانلود وجود ندارد

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد