دانلود کتاب سفرهای دوما (جلد دوم) از الکساندر دوما | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

سفرهای دوما (جلد دوم) از الکساندر دوما

دانلود کتاب سفرهای دوما (جلد دوم) از الکساندر دوما
 کتاب سفرهای دوما (جلد دوم) از الکساندر دوما

سفرهای دوما

 

نام کتاب: سفرهای دوما (جلد دوم)

نویسنده: الکساندر دوما

مترجم: منوچهر مطیعی

انتشارات: گوتنبرگ

سال نشر: ۱۳۷۲

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۸۵ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۵٫۷۰ مگابایت

 

معرفی کتاب

الکساندر دوما در طول عمر نه چندان کوتاه خویش مسافرتهای زیادی به کشور های اروپایی کرد. این سفرها برای نویسنده ای چون او علاوه بر تفریح و تفنن می توانستند منبع عظیمی از سوژه های جالب برای نوشتن باشند. دوما قصه نویس و نویسنده ای به معنای واقعی کلمه حرفه ای بود. او اولین نویسنده ای بود که پای قصه های بلند را به مطبوعات باز کرد و از این وسیله برای بالا بردن و حفظ تیراژها سود برد. در زمان خود دوما، نویسندگان درباره اتو می نوشتند که “جنایتکاران پاریس با خلق حوادث خونین برای مطبوعات تیراژ می آورند و شوالیه های دوما این تیراژ کاذب را با شمشیر خویش، پاسداری و حفظ می کنند.” واقعیت نیز همین بود. لذا ناشران و به خصوص مدیران مطبوعات به این نویسنده حق التحریر قابل ملاحظه ای می پرداختند. الکساندر دوما با این پولها به سفر می رفت و در بازگشت همان خاطرات را دوباره به پول تبدیل می کرد.

دوما تقریبا به همه کشورهای اروپایی سفر کرد. حتی به قفقاز هم رفت و تا نزدیکی مرزهای شمالی ایران هم آمد. او شرح این سفرها را تحت عنوان Souvenires de Voyages (به فارسی: خاطرات سفر) نگاشته که ابتدا موسسه “کالمان لوی” آن را به صورت مجموعه انتشار داد و بعد از موسسه معروف لوی، ناشران دیگر چاپهای متعددی از آن کردند که در تمام کشورهای فرانسه زبان انتشار یافت. این خاطرات، بسیار جالب، شیرین و خواندنی هستند و چون تسلسل و تداوم ندارند هر یک به نوبه خود می تواند یک کتاب مستقل باشد. کتابی شامل تمام چیزهایی که نویسنده در طول سفرِ خود دیده و انسانهایی که با ایشان برخورد داشته و حوادثی که اتفاق افتاده اند.

متاسفانه این خاطرات جالب تاریخ ندارند تا ما بدانیم که الکساندر دوما ابتدا به کدامیک از کشورهای آن عصر و زمان اروپا سفر کرده است و آن چندمین سفر او بوده است. اما می توان حدس زد او قبل از انتخاب کشورهای دیگر اروپا، از ایتالیا دیدن به عمل آورده است. زیرا هم خاطرات سفر ایتالیای او مفصل است و هم از حال و هوای نگارش او می فهمیم، او نسبت به ایتالیای همسایه فرانسه احساسی کاملا متفاوت داشته است.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد