دانلود کتاب شرح حال من ژوزف استالین از ریچارد لوری | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

شرح حال من ژوزف استالین از ریچارد لوری

دانلود کتاب شرح حال من ژوزف استالین از ریچارد لوری
 کتاب شرح حال من ژوزف استالین از ریچارد لوری

sharhe hale man jozef stalin

 

نام کتاب: شرح حال من ژوزف استالین

نویسنده: ریچارد لوری

مترجم: احمدعلی صادق وزیری

انتشارات: امیرکبیر

سال نشر: ۱۳۷۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۷۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۳٫۳۶ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۴۰-۱۸۷۹ میلادی

مکان: روسیه (شهر مسکو)

من با نام ژوزف جوگاشویلی در ۲۱ دسامبر ۱۸۷۹ در بخشی از امپراتوری تزار در ارتفاعات قفقاز، به نام گرجستان در شهر “گوری” متولد شدم که “تروتسکی” آن را “موزه نژادشناسی بزرگ” از فرهنگ ترکها، ارمنی ها و پارسی ها می نامد. اما آنچه به نظر می رسد تروتسکی درنیافته است، یک خرافه قدیمی پارسی است که می گوید متولدین پسر ۲۱ دسامبر، روز بلندترین شب سال (شب یلدا) باید در لحظه تولد کشته شوند. هنگامی که من در سن هشت یا نه سالگی از این خرافه آگاه شدم، لرزشی از وحشت و شادی را مستقیما در تنم احساس کردم: یک علامت …

 

معرفی کتاب

کتاب شرح حال من ژوزف استالین روایت دیگری است از زندگی ژوزف استالین (۱۹۵۳ـ۱۸۷۹)، رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی كه مطالب آن در قالب “داستان” از زبان نامبرده روایت می‌شود. در این كتاب، راوی یك مخاطب فرضی نیز دارد و آن رقیب و دشمن اصلی استالین، یعنی تروتسكی است كه در بخش زیادی از خاطرات استالین حضور دارد و در رویدادهای اوایل قدرت‌گیری استالین تاثیر به سزا دارد. وقایعِ اصلی داستان در طول سالهای ۱۹۴۰-۱۹۳۷ میلادی روایت می شوند، اما داستان با فلش بک های بسیار زندگی استالین را از زمان تولدش (۱۸۷۹) تا سالهای مذکور بازگویی می کند.

ریچارد لوری در یک رمان مسحور کننده که تعلیق و هیجان یک رمان تریلر و دقت و صحت یک نوشته تاریخی را در هم ادغام کرده است، ذهن یک هیولا را روانشناسی می کند و هر اتم از جنونش را می شکافد و در نهایت از منطق آدمکشِ استالین این نتیجه استخراج می شود: «لئون تروتسکی درصدد کشتن من است.» دروغ پارانوئیدی و بدگمانانه ای که برای استالین بیش از حد واقعی به نظر می رسد.

این کتاب با ديگر كتب نگارش يافته در مورد استالين متفاوت است. تاكنون مقالات و پاره‌نوشته‌ها و كتاب‌های بی‌شماری در مورد ژوزف استالين نگاشته شده است. اما تزاريست‌ها، كمونيست‌ها، ليبراليسم‌ها، سياستمداران و… هر يك از ديدگاه و طبع نظر خود به آن پرداخته‌اند. اما اين كتاب با ديدي فراجناحی و واقع‌گرايانه به بررسی بيوگرافی و عملكرد ژوزف استالين پرداخته و كوشيده است تا با نگاهی‌ بی‌طرف و فراحزبی اين شخصيت را بررسی كند.

گفتنی است ژوزف استالین در شهر گوری گرجستان متولد شد. از جوانی وارد محافل كارگری و مبارزاتی شد و به اندیشه‌های لنین علاقه‌مند گردید. وی بعدها به جناح بلشویك‌ها پیوست و به خاطر مبارزاتش دوبار به سیبری تبعید شد. در سال ۱۹۰۴ از همكاران نزدیك لنین شد و از سال ۱۹۰۵ به بعد یكی از رهبران حزب كمونیست روسیه شد. وی نخست به سمت دبیركل حزب كمونیست برگزیده شد. در سال ۱۹۲۳ رئیس كمیساریاهای روسیه گردید و سرانجام پس از مرگ لنین در سال ۱۹۲۴ قدرت را در دست گرفت.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب شرح حال من ژوزف استالین ترجمه است از کتاب  The Autobiography of Joseph Stalin (به فارسی: زندگینامه ژوزف استالین) نوشته ریچارد لوری که نخستین بار سال ۱۹۹۹ در آمریکا منتشر شد.

 

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد