دانلود کتاب شمس من و خدای من از پرویز عباس داکانی | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

شمس من و خدای من از پرویز عباس داکانی

دانلود کتاب شمس من و خدای من از پرویز عباس داکانی
 کتاب شمس من و خدای من از پرویز عباس داکانی

shams mano khodaie man

 

نام کتاب: شمس من و خدای من

نویسنده: پرویز عباس داکانی

انتشارات: علم

سال نشر: ۱۳۸۷

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۵۰۶ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۴٫۱ مگابایت

 

معرفی کتاب

“مولانا” در ششم ربیع‌الاول سال ۶۰۴ هجری قمری چشم به جهان گشود، وی در هنگام حمله جهان‌سوز مغولان، كه در سال ۶۱۶ هجری آغاز شد، نوجوانی سیزده‌ ساله بود. مولانا زاده چنین دورانی است؛ اما اقبال بلند او در آن بود كه در میان خاندانی زاده شد كه نور توحید و عرفان، پرتو دیرینه در آفاق حیات معنوی ایشان داشت و تلالو علم و فضیلت در میان جماعات آنان نافذ بود. شعر وی، ناظر به جهان ماده و فراسوی جهان مادی است و به تمامی افراد انسانی از هر رنگ و نژاد، و پیرو هر كیش و آیین تعلق دارد.

برای مولانا بلوغ دوم، كه ولادت ثانی و مرگ پیش از مرگ است، پس از دیدار “شمس” اتفاق افتاد. تاثیر این دیدار بر مولوی در دوره‌های مختلف عمر سلوكی او متفاوت بوده است. بسیاری از مسائل برای او پس از هجرت ابدی شمس مكشوف شد. مولوی در مواجهه با شمس یكسره یكرنگ نبوده است، اما پس از شمس، در سروده‌هایش به تاثیرات این پیر در احیای مجددش بسیار اشارت دارد. مولانا در سال ۶۷۲ هـ چشم از جهان فرو بست.

این كتاب به شرح زندگی مولانا و ارتباط عرفانی او با شمس تبریزی اختصاص دارد و دو بخش پیش از شمس و پس از شمس را دربرمی‌گیرد. در بخش نخستین به روزگار مولانا، اندیشه‌های پدرش، حمله مغول، دیدار با شمس و غیبت و سپس شهادت شمس و … و در بخش دوم به صلاح‌الدین زركوب، حسام‌الدین چلپی، خانواده مولانا و سلطان ولد پسر مولوی و … اشاره می‌شود.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد