دانلود کتاب شن های زمان از کارلا جابلونسکی | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

شن های زمان از کارلا جابلونسکی

دانلود کتاب شن های زمان از کارلا جابلونسکی
  کتاب شن های زمان از کارلا جابلونسکی

Shahzade irani 1

نام کتاب: شاهزاده ایرانی ۱ – شن های زمان

نویسنده: کارلا جابلونسکی

مترجم: حسین شهرابی

انتشارات: افق

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۳۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۵٫۱ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: اواخر قرن ششم میلادی

مکان: ایران

پیش از ظهور حضرت محمد (ص)، سرزمینی بود که انسانهای اندکی می توانستند در آن زنده بمانند و کسی نمی توانست بر آن حکومت کند، اما به قدرتِ عظیمِ شمشیر و نیروی کوبنده اراده، امپراتوریی از خاک و سنگِ آن پدیدار شد به نام امپراتوریِ پارس.

در پایان قرن ششم میلادی، سرزمین این امپراتوری از مدیترانه تا استپ های چین گسترده شده بود. اما مانند هر امپراتوریِ دیگر، پارس هم همان قدرتمند بود که شاهزاده هایش؛ آنهایی که قرار بود روزی پادشاه شوند.

همه شاهزاده ها از تبار سلطنتی نیستند. تو یعنی همان شاهزاده “دستان” را در خیابانهای نَسَف یافتند. هنگامی به آنجا رسیده بودی که یکی از نگهبانان پادشاه برای یکی از ولگردهای خیابانی – دوستت یوسف – خط و نشان می کشید. شاه “شارامان” صداقت، شجاعت و روحیه تو را پسندید. پادشاه قدرت نهفته بسیاری در تو دید و تو را به فرزندی پذیرفت بعنوان سومین و کوچکترین پسرش.

تمام این ماجراها متعلق به دوازده سال پیش اند. اکنون پدرت بسیاری از وقتش را به نماز و نیایش می گذراند و مردمِ تو در آستانه جنگ هستند …

 

معرفی کتاب

Prince of Persia-The Sands of Time wallpaper 3

شاهزاده “دستان” خنجرِ شگفت انگیزی دارد که دسته اش با شن های زمان پر شده. این شن ها می توانند آدمی را در زمان به عقب ببرند. اکنون دستان به جنایتی هولناک متهم شده و مجبور است علیه سپاه پارس وارد جنگ شود. اگر تو جای شاهزاده دستان باشی، چه می کنی؟ آیا می توانی راهی برای نجات بیابی یا باز همان اشتباهات را تکرار می کنی و جهان را به نابودی بکشی؟ این بار تویی که برای شاهزاده دستان و زندگی اش تصمیم می گیری. این بار نوبت توست …

کتاب شن های زمان جلد اول از مجموعه فانتزی و پرطرفدار شاهزاده ایرانی نوشته کارلا جابلونسکی، نویسنده آمریکایی است. او علاوه بر این کتاب، کتابهای پرفروش دیگری را نیز برای کودکان و نوجوانان تالیف کرده است.

در این کتاب که براساس بازی محبوب شاهزاده ایرانی نوشته شده نیز سرنوشت در دستان خواننده خواهد بود. برای این داستان ۲۰ پایان متفاوت در نظرگرفته شده است و هر تصمیمی که شما بگیرید پایان داستان را تغییر خواهد داد. در حالی که برادران بزرگ شاهزاده، توس و گرسیو به همراه عمویش نظام تصمیم به حمله به قلعه الموت و تسخیر آن گرفته اند، شما نقش شاهزاده دستان و تهمینه را برای جلوگیری از جنگ و حفاظت از خنجر شگفت انگیز شن های زمان بر عهده می گیرید.

خط سیر داستان:

“الموت” شهری است زیبا و باستانی که شاهدختی به نام تهمینه بر آن فرمانروایی می‌کند. توس، ولیعهد امپراتور ایران، به پیشنهاد نظام، وزیر شاه، به شهر الموت حمله کرده و آن شهر مقدس را پس از هزار سال تسخیر می‌کند. کاهنان الموت قرن‌هاست خنجری پنهان نگه می‌دارند که هر کس به این خنجر اسطوره‌ای دست یابد، می‌تواند زمان را به عقب برگرداند و سرنوشت جهان را دگرگون سازد. این خنجر قدرت این را نیز دارد که جهان را به نیستی بکشاند، چرا که شن و ماسه‌ای که درون این خنجر قرار دارد قابلیت کنترل زمان را دارد. بنابراین کاهنین الموت خنجر را مخفی نگاه می‌دارند تا بدست نااهل نیفتد. اما اینک با تسخیر شهر بدست سپاه امپراتور ایران، خنجر طی ماجراهایی تصادفا بدست دستان، پسرخوانده امپراتور ایران می‌افتد.

در جشنی که به افتخار این پیروزی برگزار می شود، شاهنشاه ایران با پوشیدن ردایی مسموم جان می بازد، و درباریان انگشت اتهام را بسوی دستان دراز می‌کنند، چرا که او ردا را بر تن شاه کرده بود. اما او که بی‌گناه است، می گریزد. تهمینه نیز برای پس گرفتن خنجر از قصر گریخته، و بدنبال او روان می شود. دستان بزودی پی به قدرت هولناک خنجر می‌برد، و می کوشد نظام را خبردار کند. نظام تنها کسی است که دستان به او اعتماد دارد. اما هنگام ملاقات با او متوجه می‌شود که نظام در قتل شاه دست داشته است. دستان باز هم می گریزد، و مجبور می‌شود با تهمینه متحد شود. نظام، مامورین مخفی بنام “حشاشین” را برای کشتن آنان می‌فرستد که در فن جادو و نیروهای اهریمنی خبره‌اند. دستان متوجه می‌شود که نه تنها نظام قصد جانش را کرده بوده، بلکه به کمک حشاشین قصد دارد با روان‌کردن توفان شن و ماسه (که توسط همان خنجر آغاز می‌شود) سرزمین و تمدن جهانیان را نابود گردانیده، و حکومتی نو بر جهان روا کند.

دستان به‌کمک دوستان تازه یافته‌اش متوجه می‌شود که رسالت اصلی او این است که خنجر باستانی را، که رمز پایداری جهان است، از دست دشمنان دور نگاه داشته، و نظام را در این راه رسوا کند. اما او رفته رفته عاشق تهمینه می‌شود، در این بین، مامورین حشاشین موفق به ربودن خنجر می‌شوند، و تهمینه و دستان مجبور می‌شوند به الموت بازگردند، تا جلوی استفاده خنجر بدست نظام را بگیرند. دستان خود را مخفیانه به توس (ولیعهد) می‌رساند و بی‌گناهی خود را به او ثابت می‌کند، و بدین ترتیب به او ثابت می‌کند که پدرشان (شاهنشاه) را نکشته، اما در همین هنگام نظام، گرسیو را کشته و خنجر را برداشته و به زیر شهر در مکانی مرموز می‌رود، جایی که نیروهای هستی‌ بخش جهان از آن ساطع شده، و جایی که خنجر قادر است جهان را نابود گرداند. در رویارویی نهایی دستان در لحظه آخر مانع از فنا شدن جهان می‌گردد. او به خنجر دست یافته و زمان را به عقب به زمان تسخیر الموت بازگردانیده، و باعث تغییر سرنوشت وقایع می‌شود.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. سارا گفت:

    با سلام و خسته نباشید واقعا سایت خوبی داری من از کتاب هاتون خوشم آمد جالب و آموزنده هستند موفق باشی سارا از گروه آذرهاست
    http://www.azerhost.ir

  2. Saeed گفت:

    با سلام و خسته نباشید
    منتظر جلد های بعدی کتاب هستیم