دانلود کتاب صدای پنجم از ژان کو | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

صدای پنجم از ژان کو

دانلود کتاب صدای پنجم از ژان کو

  کتاب صدای پنجم از ژان کو

 

نام کتاب: صدای پنجم (ترحم خدا)

نویسنده: ژان کو

مترجم: نرگس مقاره، محمد مقاره

انتشارات: اردیبهشت

سال نشر: ۱۳۷۰

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۹۶ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۴٫۴۶ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: فرانسه

در سلول یک زندان که با مفهوم جغرافیایی در جایی نیست مگر در زمان، چهار مرد خود را گرد هم می یابند که هر کدام مرتکب یک یا چند جنایت شده اند. دکتر “صرعی” که احتمالا زنش را کشته است؛ و “آلکس” که یک فاحشه یا یکی از دوستانِ کجکارش را؛ “اوژن” زنش را و معشوقه زنش را یا شاید نه این را و نه آن را؛ “ماخ” پدرش را و شاید ناپدریش را هم.
هر یک از زندانی ها خاطراتی را به یاد می آورند و خیانت هایشان را تعریف می کنند. خاطرات و جنایاتی که همانگونه که ممکن است دروغ باشد، شاید هم که حقیقت داشته است. جز اینها صدای پنجمی هم هست که گاه گاه فصل هایی از زندگی مشترک آنها را تعریف می کند. صدایی گمنام، مضطرب کننده و سرد که به نوعی شاهد دسته جمعی لطافت و بدبختی هایی است که میان این چهار دیوار گرد آمده است.
زندانی ها حرف می زنند، اعتراف می کنند، افسانه می سازند و بازی های غریب اختراع می کنند. آنها مثلا تصور می کنند که در باب خبرهای هنری یا سیاسی فیلسوفانه مشورت می کنند. اینجا همه چیز قابل تغییر است. جنایت های راست یا غلط اتفاق می افتد و مجرمیت های زاینده ای شخصیت و زندگیشان را در هم می آمیزد …

 

معرفی کتاب

کتاب صدای پنجم (ترحم خدا) نوشته ژان کو نویسنده معروف فرانسوی است که در سال ۱۹۶۱ منتشر شد و برنده جایزه گنکور شد. کتاب روایتگر داستان چهار قاتل زندانی است (یک دکتر، یک بوکسر، یک کارگر و یک قمارباز) که در یک سلول به سر می برند و هر کدام ماجراهای مربوط به خود را برای سه نفر دیگر تعریف می کند.
نویسنده تا حد اضطراب، تا حد تشویش و نگرانی پیش می رود و گاه با توسل به اخلاق و رفتاری وحشتناک، احساسات قهرمانانش را بیان می کند، قهرمانهایی که نه بیگناهند و نه گناهکار؛ بلکه قربانیان گناهکاری در مقابل توان ادراک، آزادی و مسئولیتهایشان و بیگناه در مقابل هوسهایشان، هوسهای روح و هوسهای زندگی انسان مدرن که در دیوانگی و سرگشتگی خود، دیوانه وار به دور خود می چرخد، غیرمسئول و تنها مطیع در برابر ترحم خدا، اما همگی به وسیله الزام مشترک جهنمی شدن و شاید برگزیده شدن به هم پیوسته اند.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب صدای پنجم (ترحم خدا) ترجمه ای است از کتاب La Pitié de Dieu (به فارسی: ترحم خدا) نوشته ژان کو که نخستین بار سال ۱۹۶۱ توسط انتشارات Gallimard در فرانسه منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد