دانلود کتاب عالیجناب عشق | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

براي آنان که به میانسالی نرسیده و تا حتی آنان که گرد پیري را بر موي نشانده اند یکی از نامهاي آشنا ر. اعتمادی (رجبعلی اعتمادی) است که زمانی در عرصه ي داستان نویسی در کتاب و پاورقی مجلات بسیاري را هر هفته در انتظار شماره ي جدید مجله و یا چاپِ کتابی تازه می گذاشت.

اکنون نکته ي قابل تامل این است که این نویسنده با گذشت دو یا سه دهه زمانی مجددا دست به قلم می برد که به تائید اهل کتاب در همان حال و هواي آن سالها باقی نمانده و با تکیه بر خواسته ي خوانندگان آن زمان، همان سبک را تکرار نکرده است. بلکه با خواندن کتاب وي می توان بر این نکته اذعان کرد که با گذر زمان، به خوبی حال و هواي امروز جامعه ي خود را می شناسد و به راستی یکی از مردمان همین جامعه است که حتی نسل جوان امروز را نیز درك کرده است

بنابراین کتاب حاضر به تمامی آنان که از این نویسنده خاطره دارند و حتی آنان که در آن زمان هنوز چشم به جهان نگشوده بودند نیز تقدیم و توصیه می گردد. و این همان رازي است که قلم یک نویسنده را ماندگار می سازد. باشد که در پایان، شما نیز به این سخنان صحه گذارید.

و چرا عالیجناب عشق ... روایت عشق را بارها از زبان بسیاری شنیده‌ایم. ولی امروز نگاهی دیگر گونه از لطافت و زیبایی عشق را می‌آزماییم. نگاهی که طیف وسیعی از مردمان را در برمی‌گیرد: از جوانان امروز تا جوانان دیروز. و آن‌گاه که به پایان کتاب می‌رسیم، می‌دانیم که چرا "عالیجناب عشق".

خلاصه کتاب

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: ایران (شهر تهران)

بامداد یک روز بهاریست، هوا آکنده از عطر گلها و اکسیژن فراوان، قرص خورشید، ملایم و مطبوع، شناور در توده ی زرینی در فضا، خود را از سینه ی آبی تهران بالا می کشد. بوی گل مریم که در گلدان بزرگی دسته شده، فضای هالِ خانه مجلل و اشرافی آقای "سماکان" را خوشبوتر و بهاری تر کرده است. در وسط سالن بزرگ خانه که همه اشیاء و مبلهای ایتالیائی و سایر وسایل تزئینی از شفافیت برق می زند. دو دختر جوان، شیک پوش، معطر و هر دو خواهر به راستی زیبا اما به گونه ای متفاوت، به نوبت برابر آینه بزرگ قدی ایستاده و مجموعه ی زیبایی های خود را برای چندمین بار از نظر می گذرانند و بنا به خوی و خصلت جوانی ناراضی به نظر می رسند.

ـ مادر! فدات شم اون روژ لب که بابا از پاریس سوغاتی آورده بود کجاست؟ باز این نادی خانم به اسباب توالت من تجاوز کرده!

مادر، "فرنگیس" خانم، لاغر و کمی کشیده در لباس خانه، با نرمش خاص زنان میانسال اشرافی از طبقه ی دوم پایین می آید.

ـ باز که شما دو تا خواهر یکی به دو می کنین! خدا را شکر که خودتون هر سال دو سه بار از کیش تا لندن و پاریس هر چی دلتون می خواد می خرین، من نمی دونم چرا باز هم به میز توالت هم، چی چی گفتین؟ آه گفتین تجاوز می کنین ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد