دانلود کتاب عروس سیاهپوش از نسرین ثامنی | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

عروس سیاهپوش از نسرین ثامنی

دانلود کتاب عروس سیاهپوش از نسرین ثامنی
 کتاب عروس سیاهپوش از نسرین ثامنی

 

نام کتاب: عروس سیاهپوش  (نسخه تایپ شده)

نویسنده: نسرین ثامنی

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۷۱ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۵۷ مگابایت

 

معرفی کتاب

عروس سیاهپوش نام رمانی نوشته نسرین ثامنی است. نویسنده در مقدمه کتاب، انگیزه خود را از نگارش این داستان اینچنین بیان می کند:

«خواننده گرامی، تنها انگیزه‌ام از نگارش این کتاب، بررسی اجمالی مسئله خانمان برانداز طلاق است که در هر جامعه ای بخصوص در جامعه اسلامی ما به اشکال گوناگون وجود داشته و عوامل مختلف و مشکلاتی که بعنوان مسئله طلاق مطرح می‌گردد، باعث می‌شود که جامعه را به زوال و نیستی سوق دهد. در این کتاب، بر خلاف اکثر رمان‌های تخیلی، از سرگذشت واقعی انسان درمانده ای پرده برداری شده و شخصیت واقعی اوست که مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. کتاب حاضر زنگ خطری است برای تمامی خانواده‌هایی که زندگی زناشویی را بر پایه و اساس اصولی بنا ننهاده و بدون تجربه‌های کافی دست به ازدواج عجولانه می‌زنند و آنگاه هنگامیکه به بن بست زندگی خود رسیدند چاره را تنها در طلاق می‌بینند جوانانی که بدون مطالعه و بر اساس منطق غیر صحیح و افکاری نا متعادل و تقلید کور کورانه از خواسته‌های نا بجای والدینشان، زندگی و کانون گرم خانوادگی خود را متزلزل می‌سازند و کودکان بی گناه و بی سرپرست خود را بی پناه و سرگردان در این دنیای بی در و پیکر رها نموده و جامعه را با گره کوری بنام طلاق مواجه می‌سازند. آیا هیچ اندیشیده‌اند که بر سر فرزندانشان چه خواهد آمد. و در قبال این کودکان معصوم مسئول بوده و چه تعهد و مسئولیتی بر شانه‌هایشان سنگینی می‌کند؟

چه بسا طلاق موجب خواهد گشت که از چنین کودکان بی گناه و بی سرپرستی بزهکاران و مجرمان خطرناکی تحویل جامعه داده شود، و مسلماً نتایج شوم و اسف بار آن گریبانگیر خانواده‌ها و بطور وسیع‌تر جامعه خواهد شد. همسران جوان باید در تمام مراحل زندگی در غم و شادی یکدیگر سهیم باشند بنحوی که هر دو خودشان را یک تن واحد بدانند تا بتوانند با از خود گذشتگی بر مشکلات فائق آیند.

مرد نقش مهمی را در زندگی ایفا می‌نماید. در واقع گرداننده محور زندگی مرد است. و مرد به این دلیل حاکم بودن و داشتن فرمان زندگی، باید نقش ایثار گرانه ای را ایفا نماید. اکثر اختلافات خانوادگی در اثر نداشتن توافق اخلاقی و تضاد روحی و فکری و نداشتن ذره ای ایثار و گذشت و غفلت و سهل انگاری زن یا مرد پدیدار می‌گردد، که به همین سبب محیط آرام خانوادگی ناگهان مبدل به میدان جنگ و تاخت و تاز زن و شوهر می‌گردد و مرد و زن به نبردی بی امان دست زده و باعث می‌شوند که پایه‌های زندگیشان سست گشته و آخر الامر تنها مکانی را که جهت داد رسی به آنان پناهنده می‌شوند دادگاه مدنی است. و پس از آن طلاق و در بدری.

بیایید لحظه ای به فرزندان معصوم خود، این گلهای نو شکفته باغ زندگی بنگرید و اندیشه کنید که شما با تصمیم عجولانه خود در مورد طلاق، سرنوشت آنان را چگونه به انحطاط خواهید کشانید و غنچه‌های وجودشان را پر پر خواهید نمود! به چشمهای نگران و نگاه پر امیدشان بنگرید که چسان به آینده چشم دوخته‌اند آینده ای را که دستهای نیرومند شما قادر خواهد بود بر روی اصول صحیحی پایه ریزی شود. این کتاب هشداری است به جوان‌ها که با آمادگی کامل و مطالعه عمیق به این امر خطیر و پر مسئولیت اقدام ورزند مبادا که در آینده شاهد باشند که فرزندانی سر خورده و نا امید و بیمارانی روانی تحویل جامعه دهند.»

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد