دانلود کتاب عشق و سلطنت | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

رمان عشق و سلطنت از اولین رمان‌های تاریخی ایران است که به قلم توانای استاد موسی نثری همدانی و پیرامون ایران باستان و داستان زندگی کوروش کبیر هخامنشی نگاشته شده و باب نوشتن رمان‌های تاریخی به زبان عامیانه را گشوده است. این کتاب زندگی پرشگفت کوروش کبیر از بدو تولد، عشق، ازدواج، جنگ‌ها، فتوحات، به سلطنت رسیدن، فتح بابل و منشور کوروش تا ارتباطش با دانیال پیامبر (ع) را به همراه زندگی چندی از سرداران بزرگ کوروش به صورت داستانی بلیغ و شیوا بیان نموده است.

موسی نثری همدانی این کتاب را در سه بخش به رشته تحریر درآورد. سلطنت کوروش، ستاره لیدی و شاهزاده بابل بخش های کلی کتاب هستند که داستان زندگی، حکمرانی و سرگذشت کوروش کبیر را به زبانی نزدیک به روایت داستانی بازگو می کند. نویسنده با احاطه کاملی که به تاریخ و منابع معتبر تاریخی دارد، خواننده را در فضایی زنده و واقعی غوطه ور می کند و او را به اعصار گذشته ایران می برد. در این روایت تاریخی، وضعیت جامعه ایران، اساطیر و ادیان ایرانیان، اوضاع ممالک مجاور، دلبستگی ها و عاشقانه ها، رنج ها و مصائب فردی کوروش، دیدگاه های کوروش درباره حکومت داری و شرایط زیستی و جغرافیایی ایرانیان توصیف شده است.

خلاصه کتاب

نوزده سال پیش، "آزدهادک" متوجه شد که جنگ و نزاع، مخالف با طریقه عیش و عشرت است و از سلاطین فارس و بعضی امرای خود ترس داشت و برای این‌که آن‌ها را از خود راضی کند تا دیگر با او به مخالفت نپردازند و عیش او را تباه نکنند، دختر بزرگ خود را به "آرتمبارس" که یکی از امرای بزرگ بود داد و دختر کوچکش را هم که "آمیسیس" نام داشت و لقبش "ماندانا" بود به "کامبوزیا" پادشاه کنونی فارس داد ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

  1. Arda گفت:

    با درود
    لطفا کتاب های گور ویدال رو که درباره تاریخ ایران هست رو بزارید