دانلود کتاب عصیان از نسرین ثامنی | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

عصیان از نسرین ثامنی

دانلود کتاب عصیان از نسرین ثامنی
  کتاب عصیان از نسرین ثامنی

 

نام کتاب: عصیان  (نسخه تایپ شده)

نویسنده: نسرین ثامنی

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۱۲ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۲٫۹۹ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: ایران

آنچنان ازدحام و همهمه اي سالن دادگاه را فرا گرفته بود كه انسان را به شگفتي واميداشت. افرادي كه در بيرون بي صبرانه انتظار كشيده بودند اكنون پس از ورود سعي داشتند در رديفهاي جلو، جاي مناسبي را در اختيار داشته باشند. من هنگامي كه وارد سالن شدم اكثر صندليها اشغال شده بود.

اين جنجالي ترين و پر سر و صداترين محاكمه سال بود كه در تاريخ ايران در نوع خود بي نظير و عجيب مي نمود. دادگاه جهت محاكمه زني تشكيل شده بود كه بقصد خودكشي خود و سه فرزندش را به وسيله سم مهلكي مسموم ساخته؛ اما خود به طريق معجزه آسائي از مرگ حتمي نجات مي يابد. عمق فاجعه در اين بود كه هر سه فرزند اين زن در اين حادثه ي دلخراش به وسيله ي مادر كشته مي شوند. و اينك كه من در دادگاه حصور داشتم آخرين جلسات محاكمات وي به پايان مي رسيد و امروز يا در روزي ديگر حكم نهائي دادگاه صادر مي گرديد.

روزنامه ها در اطراف او سر و صداي فراواني به راه انداخته بودند و افكار عمومي در مورد وي متشنج و ناآرام بود. عده اي از سر ترحم و دلسوزي در موردش نظر داده و عده اي ديگر شديدا بر او تاخته و خواهان اشد مجازات در موردش بودند.

هيچ كس هم از كم و كيف قضيه آگاه نبود و همين مسئله حادثه را مرموز و هيجان انگيز جلوه مي داد. متهمه در تمام مدت بازپرسي چشمان بي فروغش كه انعكاس هيچ نوري در آن مشاهده نمي شد را بر زمين دوخته و حتي هنگامي كه دادستان از وي پرسشهائي مي نمود هيچگونه پاسخي دريافت نمي داشت، تو گوئي كه او مجسمه ي سنگي است …

 

معرفی کتاب

رمان عصیان اولین و زیباترین اثر نسیرین ثامنی است که نویسنده با برداشتی از زندگی واقعی به جنبه‌ای متفاوت از مشکلات و معضلات جامعه می‌نگرد. حادثه یا حوادثی که بر قهرمان داستان می‌گذرد حقایق مسلم و انکارناپذیری است که بخشی از اجتماع ما را، به خصوص در روابط زناشویی دربرگرفته است. با بررسی اجمالی بر طبقات مختلف جامعه می‌توان دریافت که اختلافات ناشی از تضاد اخلاقی و نداشتن فرهنگ صحیح زناشویی در بین زوج‌های جوان به هر نحو و به هر شکلی وجود دارد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد