دانلود کتاب غرش طوفان جلد چهارم | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

غرش طوفان، ادامه رمان "ژوزف بالسامو" و شرح تاريخ فرانسه در زمان لوئي شانزدهم و نحوه ي شكل گيري و نهايتا انقلاب فرانسه در قالب يك داستان است. در کتاب های "ژوزف بالسامو" و "غرش طوفان" خواننده با دلایل، روند و چگونگی پیروزی انقلاب فرانسه آشنا می‌شود. مجموعه هفت جلدی غرش طوفان در واقع ترجمه ای است از کتابهای گردنبند ملکه، آنژ پی تو، کنتس دو شارنی و شوالیه دو لا مزون روژ که بعد از رمان "ژوزف بالسامو" به رشته تحریر درآمدند و توسط زنده یاد ذبیح الله منصوری به خاطر پیوستگی، تحت یک عنوان کلی ترجمه شده اند.

ذبیح الله منصوری، مترجم یا نویسنده:

در باب اتهاماتی که به زنده یاد منصوری در باب ترجمه برخی آثار وارد شده است، ذکر این مطلب لازم است که کتابهایی که تحت یک عنوان کلی و در چندین جلد مجزا (همانند مجموعه غرش طوفان در هفت جلد یا مجموعه سه تفنگدار در ده جلد) منتشر شده اند، نه بسط مطالب به دلخواه و سلیقه این عزیز، بلکه ترجمه نسخ به هم پیوسته کتابهای مختلف تحت یک فرنام کلی بوده است. سعی خواهیم کرد نسخ اصلی کتابهای ترجمه شده این بزرگوار را نیز همراه با ترجمه ها در دسترس قرار دهیم تا خوانندگان خود پس از مقایسه به نتیجه حاضر برسند.

مجموعه تاریخ انقلاب فرانسه

خالق "سه تفنگدار" و "کنت دو مونت کریستو"، آثار متعددی در مورد تاریخ فرانسه نوشته است، ولی در این مجموعه دو سلسله رمان دربرگیرنده مرحله های مهمتری از تاریخ کشورش به شمار می آیند. نخست سلسله رمانهایی است که به انتقال قدرت از خاندان پادشاهی والوا به خاندان بوربون اختصاص یافته اند و دیگری سلسله رمانهایی که به دوران انقلاب کبیر فرانسه - انتقال قدرتی سرنوشت ساز تر از تحویل پادشاهی از یک خاندان به خاندان دیگر - مربوط می شوند.  او جزئیات انقلاب كبیر فرانسه را از دهان پدر خود شنید و بعدها در رمان‌های خود توانست صحنه‌های مهیج و مخوف آن را با قلم سحار خویش مجسم كند. اسناد و مدارك و یادداشت‌های خصوصی نیز كه طی سنوات مختلف به دستش افتاد، او را در نوشتن رمان‌های متعددی كه زمینه همه آنها تاریخ فرانسه است بسیار كمك كرد. رمانهای او بسیار جذاب بوده و علیرغم حجم زیاد، به هیچ عنوان خواننده را خسته نمی کند، چون نویسنده برای آنکه به ماجرای اصلی بپردازد، یکباره به همان مرحله قطعی و زمان وقوع حادثه روی نمی آورد، بلکه در خلال داستانهایی که جذابیت از بارزترین ویژگی های آنهاست، خواننده را با محیط و فضای موجود آشنا می کند. نویسنده با ظرافت تمام خواننده را با خود به عمق داستان می برد و وارد حریم زندگی پادشاه و اطرافیانش می کند. سلسله رمانهای مربوط به دوران انقلاب را به صورت زیر می توان تقسیم بندی کرد:

• ژوزف بالسامو (خاطرات یک پزشک)

• گردنبند ملکه

• آنژ پی تو (تسخیر باستیل)

• کنتس دو شارنی

• شوالیه دو لا مزون روژ

• یاران ژئو

• ماده گرگ های ماشکول

دوما را به واسطه‌ احیای رمان تاریخی در فرانسه می‌ستایند. او جزو یکی از معدود نویسندگان فرانسوی و اروپایی است که توانست با خلق فضاهای کلاسیک که به نوعی تاریخ کشورش را بازگو می‌کردند و نیز توصیف دقیق صحنه‌های داستانی، برخی از فیلمسازان را تسلیم کند تا مغلوب داستان‌ها و رمان‌هایش شوند و آن‌ها را با جادوی تصویر به مردم دنیا نشان دهند.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد