دانلود کتاب فردوسی | لی لی بوک رمان و داستان دانلود کتاب فردوسی


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

كتاب حاضر رمانی است تاریخی از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی. در این رمان، نویسنده گزارشی از حیات اجتماعی و فرهنگی فردوسی، شاعر بزرگ ایران به دست می‌دهد. در واقع آن چه در این كتاب آمده، بخشی از رخدادهای واقعی است كه در زندگی استاد فرزانه توس رخ نموده است. در این داستان، با فرهنگ و تمدن ایرانی و سیمای بیش از هزار سال تاریخ و سرگذشت مردم ایران آشنا می‌شویم. گفتنی است این اثر از زبان تاجیكی به فارسی برگردانده شده و در پایان معانی برخی واژه‌های تاجیكی به فارسی آمده است.

رمانِ تاریخیِ فردوسی نوشته استاد الغ زاده در سال 1990 از سوی "انتشارات ادیب" در "دوشنبه" به خط فارسی به زیور طبع آراسته شد و در همان سال برنده جایزه دولتی رودکی شد. این کتاب در سال 1375 کتاب جهانی سال جمهوری اسلامی ایران شناخته شد. استاد الغ زاده که شیفته فرهنگ و تمدن ایرانی بود، در واپسین سالهای حیات خویش شاهد بود که دوستداران فرهنگ و تمدن تاجیکی در ایران به دیده احترام و احتشام به کارش نگریسته اند.

خلاصه کتاب

زمان: قرن چهارم هجری (دهم میلادی)

مکان: ایران (استان خراسان: شهر طوس)

ابوالقاسم فردوسی با همسرش "فاطمه بانو"، پسر بیست و دو ساله اش "هوشگ" و دختر هشت ساله اش "منیژه" در طوس و در حولیِ میراثی خودشان می زیستند. پدر و مادر شاعر یک چند سال پیش وفات کرده بودند ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها