دانلود کتاب فردوسی از ساتم الغ زاده | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

فردوسی از ساتم الغ زاده

دانلود کتاب فردوسی از ساتم الغ زاده
  کتاب فردوسی از ساتم الغ زاده

ferdosi romane tarikhi

نام کتاب: فردوسی – رمان تاریخی

نویسنده: ساتم الغ زاده

ویراستار: بهمن حمیدی

انتشارات: سروش

سال نشر: ۱۳۷۸

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۴۶۷ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۹٫۱۸ مگابایت

 

خلاصه داستان:

زمان: قرن چهارم هجری (دهم میلادی)

مکان: ایران (استان خراسان: شهر طوس)

ابوالقاسم فردوسی با همسرش “فاطمه بانو”، پسر بیست و دو ساله اش “هوشگ” و دختر هشت ساله اش “منیژه” در طوس و در حولیِ میراثی خودشان می زیستند. پدر و مادر شاعر یک چند سال پیش وفات کرده بودند …

 

معرفی کتاب

كتاب حاضر رمانی است تاریخی از زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی. در این رمان، نویسنده گزارشی از حیات اجتماعی و فرهنگی فردوسی، شاعر بزرگ ایران به دست می‌دهد. در واقع آن چه در این كتاب آمده، بخشی از رخدادهای واقعی است كه در زندگی استاد فرزانه توس رخ نموده است. در این داستان، با فرهنگ و تمدن ایرانی و سیمای بیش از هزار سال تاریخ و سرگذشت مردم ایران آشنا می‌شویم. گفتنی است این اثر از زبان تاجیكی به فارسی برگردانده شده و در پایان معانی برخی واژه‌های تاجیكی به فارسی آمده است.

رمانِ تاریخیِ فردوسی نوشته استاد الغ زاده در سال ۱۹۹۰ از سوی “انتشارات ادیب” در “دوشنبه” به خط فارسی به زیور طبع آراسته شد و در همان سال برنده جایزه دولتی رودکی شد. این کتاب در سال ۱۳۷۵ کتاب جهانی سال جمهوری اسلامی ایران شناخته شد. استاد الغ زاده که شیفته فرهنگ و تمدن ایرانی بود، در واپسین سالهای حیات خویش شاهد بود که دوستداران فرهنگ و تمدن تاجیکی در ایران به دیده احترام و احتشام به کارش نگریسته اند.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها