دانلود کتاب لاله سیاه | لی لی بوک دانلود کتاب لاله سیاه رمان و داستان


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

لالهٔ سیاه، نام یک رمان تاریخی نوشتهٔ الکساندر دوما، نویسندهٔ اهل فرانسه است. این کتاب یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است.

زمینه تاریخی داستان:

گفته می شود الکساندر دوما این داستان را در مورد وضعیت سیاسی هلند در سال ۱۶۷۲ نوشته است و در نوشتن آن از زندگی واقعی “یوهان” و “کورنلیوس دوویت” که هر دو به اعدام محکوم شدند، الهام گرفته است.

خط سیر داستان:

داستان با یک رویداد تاریخی آغاز می شود. در سال 1672 با مجازات یک حقوق بگیر هلندی اعظم توسط یک اوباش هموطن خود ماجرا آغاز می شود. که توسط بسیاری به عنوان یکی از دردناک ترین وقایع تاریخ هلند به شمار می رود. این رخداد به گونه ای دراماتیک و با آب و تاب بسیار توسط الکساندر دوما شرح داده شده است. خط اصلی داستان در طول هجده ماه اتفاق می افتد. در همین حین شهرداریِ "هارلِم" برای کسی که بتواند یک لاله ی سیاه رشد دهد، جایزه ای 100,000 گیلدری تعیین کرده است. رقابت بین بهترین باغبان های کشور برای بدست آوردن جایزه و شهرت و افتخار به اوج خود رسیده. تنها قدیمی ترین شهروندان که نزدیک به سی سال قبل ساکن این شهر بوده اند، لاله ای سیاه را به یاد دارند و خود آن شهروندان نیز خود را وارد جریان مسابقه میکنند. ناگهان یک جوان بورژوازی زمانی که تقریبا موفق شده بود به زندان می افتد. او در انجا دختر یک نگهبان زندان را ملاقات میکند. کسی که مایه تسلی و یاری رسان او خواهد شد و در نهایت نیز به منجی او بدل خواهد گشت.

شخصیت های داستان:

پادشاه انگلستان ویلیام سوم، پادشاه فرانسه لوئی چهاردهم، کورنلیوس دوویت، یوهان دوویت، سرهنگ فن دیکن، دکتر کورنلیوس ون برلی، کنت تیلی، گریفوس، رزا و ...

دیالوگ های به یاد ماندنی کتاب:

• کنده کاری بالای در سلول کورنلیوس ون برلی: "گاهی رنج ها آنقدر عظیم اند که دیگر هرگز نیازی نیست انسان در زندگیش جمله (من خیلی خوشحالم) را تکرار کند."

• ماری آنتونی: "بگذار مردم کیک بخورند."

اطلاعات کتاب

• کتاب لالهٔ سیاه ترجمه ای است از کتاب La Tulipe noire (به فارسی: لاله سیاه) نوشته الکساندر دوما که در سال 1850 توسط انتشارات Baudry در فرانسه منتشر شد.

• این کتاب تحت عنوان The Black Tulip (به فارسی: لاله سیاه) به انگلیسی ترجمه شده است.

خلاصه کتاب

زمان: 1672 میلادی

مکان: هلند، شهر هارلِم

شخصی به نام "کورنلیوس ون برلی" در جریان یک مسابقه، لاله سیاه بی نظیزی را پرورش داده است. اما از بخت بد به زندان می افتد و در مدتی که در زندان است، همسایه بدذات او، لاله بی نظیرش را می دزدد ...

بخشی از کتاب

در پایین، درون کوچه، مردم "کرنی" را از کلسکه بیرون کشیدند و هنوز او را روی رکاب نیاورده بودند که یک ضربه شدید میله آهنی بر فرق او خورد و سخت بر زمینش افکند. با وجود این کرنی کوشید برخیزد، ولی دوباره بر زمین افتاد. بعد مردم دو پای او را گرفتند و او را در میان جمعیت روی زمین کشیدند به طوری که خطی از خون، از خون سر و زخم های او، روی زمین به وجود آمد. سایرین با خوشحالی و شعف بدین منظره چشم دوخته و همراه با جسد کرنی در کوچه می دویدند ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

 1. shahin54 گفت:

  چرا توضیحات کتاب نمایش داده نمی شود؟

  • قربانی گفت:

   با سلام و احترام خدمت شما کاربر عزیز.
   با توجه به تفاوت ساختار ظاهری و همچنین مدیریتی قالب قبلی سایت با قالب کنونی، توضیحات کتابها فعلا بصورت موقت در دسترس نیست تا ظاهر سایت در تمام دستگاه ها از موبایل تا کامپیوتر حفظ بشه. به تدریج در بخش مدیریتی توضیحات کتابها در فیلد مخصوص به خودشون قرار خواهد گرفت و به صورت منظم و شکیل در صفحه کتابها قابل نمایش خواهد بود. برای دیدن نمونه به صفحه ی کتاب سقوط اصفهان در سایت مراجعه بفرمایید.