دانلود کتاب ماسک نفرین شده از آر ال استاین | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

ماسک نفرین شده از آر ال استاین

دانلود کتاب ماسک نفرین شده از آر ال استاین

  کتاب ماسک نفرین شده از آر ال استاین

ماسک-نفرین شده

 

نام کتاب: مورمور ۱۱ – ماسک نفرین شده  (نسخه تایپ شده)

نویسنده: آر ال استاین

مترجم: شهره نورصالحی

انتشارات: پیدایش

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۶۹ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۸۶۹ کیلوبایت

 

مقدمه

هالووین (مقدس دانستن = Halloween – Hallow) جشنی است قدیمی که غروب روز سی و یکم ماه اکتبر برگزار می شود و تاریخچه ای طولانی دارد . در قرون وسطی در بریتانیای قدیم (یعنی انگلستان ، اسکاتلند و ولز). این جشن جنبه ی مذهبی داشت و مردم معتقد بودند این روز، مقدس است و به همه ی قدیسان (آدم های مقدس و پیشوایان دینی) تعلق دارد. مردم خرافاتی بریتانیا، در این شب روی تپه ها آتش های بزرگی روشن می کردند تا به این وسیله ارواح ناپاک مثل شیاطین، جادوگر ها، جن ها و پری ها را فراری بدهند، اما با گذشت قرنها، این جشن کم کم جنبه ی مذهبی اش را از دست داد و به مراسمی تفریحی برای بچه ها و جوانها تبدیل شد. مهاجران انگلیسی این جشن سنتی را همراه خودشان به آمریکا بردند و اجرای مراسم آنرا در این کشور رواج دادند. قاره ی جدید از این جشن به گرمی استقبال کرد و کار به جایی رسید که در طول سالیان، آمریکایی ها کاسه ی داغ تر از آش شدند و امروز اگر سرشان برود، هالووینشان نمی رود! هالووین امروزی شباهت زیادی به چهارشنبه سوری خودمان دارد، در این روز، بچه ها و نوجوان ها لباس های عجیب و غریب می پوشند، ماسک های مسخره یا ترسناک می زنند و (برای قاشق زنی!) به در خانه ها می روند و شکلات و آب نبات می گیرند. شوخی های به اصطلاح خرکی، حقه زدن، دروغ گفتن و ترساندن همدیگر، جزو کارهای مجاز این جشن است. نماد معروف هالووین، فانوسی است که با کدو حلوایی شکم خالی درست می کنند.

 

خلاصه داستان

ماسک هالووینِ “کارلی بث” چقدر وحشتناک و زشت است! به حدی که برادر کوچک ترش را تا سر حد مرگ ترساند … و البته وحشتناک تر از تصور کارلی بث است. شاید خیلی خیلی وحشتناک تر. چرا که هالووین تقریبا تمام شده و هنوز ماسک مخصوص اش را به چهره دارد. آیا جرات دارید با مکانی پر از ارواح، مومیایی ها، خون آشام ها و دیگر مخلوقات ترسناک روبرو شوید …

 

معرفی کتاب

کتاب ماسک نفرین شده نوشته آر.ال.استاین، نویسنده مشهور آمریکایی است که کتاب هایی زیادی در ژانر وحشت برای نوجوانان نگاشته است. ماجرای کتاب از یک ماسک شروع میشود، البته نه یه ماسک ساده بلکه یه ماسک نفرین شده که وارد زندگی کارلی میشود و زندگی او را گرفتار ماجراهایی میکند. نکته جالب این است که استاین می گوید ایده نوشتن این کتاب هنگامی به ذهنش رسید که پسرش، “مَتیو استاین” یک ماسک هالووین به صورتش گذاشته بود و برای برداشتن آن با مشکل مواجه شده بود!

 

اطلاعات کتاب

• کتاب ماسک نفرین شده ترجمه ای است از کتاب The Haunted Mask (به فارسی: ماسک شبح زده) از آر ال استاین که در سال ۱۹۹۳ توسط انتشارات Scholastic در آمریکا منتشر شد.

• این کتاب جلدِ یازدهم از مجموعه کتابهای Goosebumps (به فارسی: مورمور) است که در ایران تحت عناوین مورمور (توسط انتشارات پلیکان)، دایره وحشت (توسط انتشارات ویدا) و ترس و لرز (توسط انتشارات پیدایش) به فارسی ترجمه شده اند.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد