دانلود کتاب مسافرت به مرکز زمین از ژول ورن | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

مسافرت به مرکز زمین از ژول ورن

دانلود کتاب مسافرت به مرکز زمین از ژول ورن

 کتاب مسافرت به مرکز زمین از ژول ورن

 

نام کتاب: مسافرت به مرکز زمین

نویسنده: ژول ورن

مترجم: کریم کیوان

انتشارات: دنیای کتاب

سال نشر: ۱۳۵۱

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۹۴ صفحه

فرمت:PDF

حجم: ۳٫۲۸ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۸۶۳ میلادی

مکان: آلمان (شهر هامبورگ)، ایسلند

یک پروفسور آلمانی به نام “اوتو لیدنبراک” معتقد است که برخی مجراهایِ گدازه هایِ آتشفشانی به مرکز زمین منتهی می شوند. او به همراه برادرزاده‌اش “آکسل” و “هانس” که راهنمای آنهاست از آتشفشانی در ایسلند پایین می‌روند و با ماجراهای متعددی مانند حیوانات ماقبل تاریخ و خطرهای طبیعی مواجه می‌شوند و …

 

معرفی کتاب

مسافرت به مرکز زمین یکی از مشهورترین رمان های ژول ورن ‏نویسنده، شاعر و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی می باشد. ماجراهای این رمان پیرامون سفر استاد زمین‌شناسی است كه پس از یافتن نوشته‌ای اسرار آمیز مصمم می‌شود با برادرزاده خود و به راهنمایی این نوشته ازدهانه آتشفشانی خاموش به مركز كره زمین راه یابد. او در این سفر با حوادث گوناگونی مواجه می‌شود كه از آن جمله است: گم كردن راه، تشنگی طاقت فرسا، برخورد با شیء زیر دریایی كه به وسیله موجودی الكتریكی و ناشناخته روشنایی می‌یابد، نباتات غول آسا، مبارزه مرگبار با خزندگان زیرزمینی، توفان، كشف فسیل و برخورد باموجود زنده آدم نما.

خط سیر داستان:

حوادث کتاب در می ۱۸۶۳ و در خانه پروفسور لیدنبراک در شهر هامبورگ (واقع در کشور آلمان) آغاز می شود. پروفسور لیدنبراک، یک استاد زمین شناس است که در زمینه ­­­­ی معدن شناسی، مقاله های علمی بسیاری نوشته است.

در روز یکشنبه ۲۴ می ۱۸۶۳ میلادی، پروفسور لیدنبراک با عجله وارد خونه می شود و کتابی قدیمی را در دست دارد که به صورت اتفاقی آنرا پیدا کرده است. وقتی که کتاب را ورق میزند، متوجه کاغذی می شود که در بین صفحات کتاب پنهان است و روی آن جمله ای رمز گونه نوشته شده است. پروفسور خواب و خوراک را بر خودش و برادر زاده اش آکسل حرام می کند تا رمز جمله را کشف کند. سرانجام به صورت کاملا اتفاقی، آکسل رمز را کشف می کند در این نوشته رمزی، “آرنه ساکنوسم”، کیمیاگر ایسلندی قرن شانزدهم، شرح می­دهد که چگونه از طریق یکی از دهانه­ های کوه آتش­فشانی خاموش اسنِفِلس در ایسلند تا مرکز کره زمین پیش رفته است.

پروفسور لیدنبراک که فردی بسیار ماجراجو و کله شق است، بلافاصله مهیای سفر شده و همراه برادر زاده اش به ایسلند سفر می کند و به سمت همان دهانه آتشفشان روانه می شود. در این سفر مردی ایسلندی به نام هانس نیز به عنوان راهنما، همراهیشان می کند و پس از مشقت های فراوان دهانه آتشفشان را پیدا می کنند و این شروع ماجراجویی عظیم و بسیاری اتفاقات هیجان انگیز است. آنها با ماجراهای متعددی مانند حیوانات ماقبل تاریخ و خطرهای طبیعی مواجه می‌شوند تا اینکه در نهایت در جنوب ایتالیا و از طریق دهانه کوه آتشفشانی استرومبولی (واقع در شمال شرقی سیسیل) دوباره به سطح زمین بازمی‌گردند.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب مسافرت به مرکز زمین ترجمه ای است از کتاب Voyage au centre de la Terre (به فارسی: سفر به مرکز زمین) نوشته ژول ورن که نخستین بار سال ۱۸۶۴ توسط انتشارات Pierre-Jules Hetzel در فرانسه منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد