دانلود کتاب معبد عاج از امیر عشیری | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معبد عاج از امیر عشیری

دانلود کتاب معبد عاج از امیر عشیری
 کتاب معبد عاج از امیر عشیری

 

نام کتاب: معبد عاج

نویسنده: امیر عشیری

انتشارات: کانون معرفت

سال انتشار: ۱۳۴۴

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۲۷۳ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۳۱ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: ایتالیا (شهر روم)، آفریقا

“کاوه” که به همراه دوستش “رضا” برای گردش به ایتالیا رفته است، حین بازدید از معبد پانتئون، به طور اتفاقی با آقای جرالد و دخترش الینور آشنا می شود. آقای جرالد که یک عتیقه فروش ایرلندی است از اطلاعات تاریخی رضا خوشش می آید و از او دعوت می کند تا به همراه رضا با او به آفریقا بروند، اما نه برای گردش و مسافرت؛ بلکه آقای جرالد به یک سال پیش در نزدیکی “جزایر قناری”، یک جزیره گنج یافته است. او اسمِ جزیره را نمی داند؛ ولی مکان آنرا خوب به خاطر سپرده است. جزیره ای پوشیده از جنگل و خالی از سکنه. جرالد علاوه بر قبول تمام مخارجِ سفرِ کاوه و رضا، به او وعده سهمی از گنج را نیز می دهد.

کاوه که هم تحت تاثیر الینور قرار گرفته و هم پیشنهاد آقای جرالد او را وسوسه کرده، قبول می کند و تصمیم می گیرد با کشتی به همراه آنها عازم آفریقا شود. اما همه چیز آنگونه که تصور می کرد، پیش نرفت. کاوه با قبولِ پیشنهادِ جرالد، خود و رضا را وارد بازی خطرناکی کرده بود، چون این فقط جرالد نبود که به دنبال جزیره گنج و ثروت نهفته در آن بود …

 

معرفی کتاب

naghshe mabade aj

رمان ماجراجویی و بسیار زیبای معبد عاج نوشته نویسنده محبوب امیر عشیری ، روایتگر داستانِ دو جوانِ ایرانی به نامهای کاوه و رضا است که برای گردش و تفریح به شهر روم در ایتالیا رفته اند و در آنجا به پیشنهاد یک عتیقه فروش ایرلندی به نام جرالد تصمیم می گیرند برای یافتن یک گنج به آفریقا و جزایر قناری (در نزدیکیِ ساحلِ کشورِ مراکش در اقیانوس اطلس) سفر کنند. داستانِ این کتاب برای کسانی که کتابِ جزیره گنج نوشته رابرت لوئیس استیونسن را خوانده اند بسیار آشناست؛ جزیره گنجی به سبکِ مدرن!!!

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد