دانلود کتاب معجزه های خدایان | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

اریک فون دانیکن نویسنده مشهور کتاب‌های نظریات فضانوردی باستانی و زیست فرازمینی است. اولین اثر فون دنیکن ارابه خدایان بود که پرفروش‌ترین کتاب در آلمان و آمریکا بود و بعدها در ۳۸ کشور دیگر (از جمله ایران) نیز چاپ این کتاب با استقبال فراوانی روبرو شد. نظریات وی در این کتاب باعث شد تا وی را پدر نظریات فضانوردی باستانی لقب بدهند. او ۲۶ کتاب مختلف نوشته‌است که به ۲۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده‌ است و حدود ۶۰ میلیون جلد از آنها در سراسر جهان بفروش رفته‌ است.

کتاب معجزه های خدایان او در سال 1974 نوشته شد. این کتاب، مانند کلیه کتابهای فون دانیکن در راستای نظریه خدایان فضانورد است. او در این کتاب به بررسی­هایی در معجزات ذکر شده در کتابهای آسمانی مانند تورات و انجیل و همچنین وقوع معجزات در زمان معاصر، از منظر نظریه فضانوردان باستانی پرداخته و با ارائه شواهد باستانی و انسانشناسی سعی در توضیح آنچه معجزه، قدیس و ... نامیده می­ شوند، دارد. دانیکن در پیشگفتار خود در کتاب می نویسد:

«این کتابی است که من از صمیم قلب آن را نوشته‌ام. از زمان نخستین سفرم به «لُردز» Lourdes - شهر پر هیاهویی که هر گوشه‌اش مملو از امید، یأس و معاملات مسیحی تجاری است - این احساس را به مدت ده سال در خود نگه داشته بودم. بارها صحنه‌ها و عزاداری‌هایی که در آن جا دیده بودم را به خاطر می‌آوردم.

هنگامی که به دنبال ردپای خدایانِ فضانورد در پنج قاره بودم، متوجه شدم باید تا آن جایی که می‌توانم هر معبد و کلیسا و زیارتگاه مسیحی‌ای که محل الهامی بوده را مورد بازدید قرار دهم. ماهیت آنها بسیار شبیه هم می‌باشد! هر روز که می‌گذشت بیشتر مطمئن می‌شدم که پدیده‌ی معجزه‌ها و الهامات مربوط به همه‌ی ما است. من هرگز خدایانِ فضانورد خود را فراموش نکرده‌ام اما همیشه کتاب‌هایی وجود دارند که مانند میوه‌ی رسیده و نوبر پاییزی می‌باشند و بنیادی استوار دارند.

آنان که به نظر می‌رسد آماده‌ی دریافت الهامات می‌باشند، واقعاً چگونه افرادی می‌باشند؟

آیا آنان از نظر روانی، افراد خشکه مقدس می‌باشند؟

آیا معجزاتی که برای آنان رخ می‌دهد تلاش کودکانه‌ای در جهت مورد لطف واقع شدن از طرف کلیسای مسیحیت به خصوص کلیسای کاتولیک «رم» که این معجزات را حقیقت می‌نامد، می‌باشد؟

آیا آموزه‌های متعصبانه‌ی دنیای کاتولیک که زمینه‌ی مناسبی برای رخ دادن معجزات ایجاد کرده‌اند، واقعاً ریشه‌ای آسمانی دارند؟

آیا دنیای مسیحیت انتظار دارد ما عهد جدید را به عنوان کلامی که از روح‌القدس به ما رسیده و مورد تأیید آخرین دادگاه تجدیدنظرخواهی در دوران اقتدار کلیسا بوده، بپذیریم؟

آیا معجزات گوناگونی که در مکان‌های مذهبی مسیحی رخ می‌دهند، تخیلی می‌باشند؟

آیا معجزات بر اساس اصول پزشکی و علمی رخ می‌دهند و بدین ترتیب قابل اطمینان و درک می‌باشند؟

آن هنگام که کوهی از مدارک روبه‌رویم جمع می‌شد یا در سفرهای خاصی به بازدید از مکان‌های مذهبی مسیحیان می‌رفتم و یا کتاب‌های کتابخانه‌های بزرگ را زیرورو می‌کردم، سیلی از پرسش‌ها به سویم هجوم می‌آورد. علت این موضوع آنست که من مانند آن انسان‌هایی نیستم که بدون مطالعه و بررسی و فقط بر اساس شنیده‌هایی درباره‌ی یک روح‌القدس بی‌نام و نشان، هر مطلبی را می‌پذیرند. در همه‌ی کارهایم این چنین بودم و به همین دلیل تصمیم گرفتم به عنوان یک کارگر کنجکاو در باغ خداوند کار کنم و به عنوان فردی که همیشه از اعماق وجودش با خداوند نیایش می‌کند و برای استحکام فرضیاتش به او توکل می‌نماید، چهره‌ی راستین و درست او را از اعماق خرافات مسیحی بیرون بیاورم.

پس از سال‌ها مطالعه درباره‌ی معجزات و الهامات دنیای مسیحیت با اطمینان می‌گویم این کتاب نخستین اثری است که بسیار خلاصه اما کامل به این مبحث پرداخته است. البته مسلماً پرسش‌هایی نیز باقی می‌مانند اما امیدوارم دانش‌پژوهان اندیشمند آینده و همچنین بزرگان روشنفکر و خردورز کلیسا، پژوهش‌های مرا در زمینه‌ی علت وجودی معجزات با نگاهی مثبت بخوانند و با بررسی‌های خود، خرافات موجود را از چهره‌ی آموزه‌های مسیحی بزدایند.

باید در این جا از فرضیات و کمک‌های ارزنده‌ی دکتر «رابت کهل» در «زوریخ» که به عنوان نویسنده‌ی افتخاری مسئولیت نوشتن تقریباً یک بخش از کتاب را به عهده گرفتند، تشکر ویژه بنمایم. ایشان در ابتدا در رشته‌ی دین‌پژوهی تحصیل کردند اما بعدها به حقوق روی آوردند. یادداشت‌های حقوقی دکتل «کهل» هر روز مورد استفاده‌ی بسیاری از قاضیان «سوییس» قرار می‌گیرد و در ضمن ایشان به خاطر پژوهش‌های‌شان در زمینه‌ی اخلاق دینی، شهرت فراوانی کسب کرده‌اند. در پایان از سی و دو ناشری که ترتیب چاپ و پخش این کتاب را در سرتاسر جهان به طور همزمان دادند، تشکر فراوان می‌نمایم.»

عناوین فصول این کتاب عبارتند از:

• مصاحبه مجله "سوییس" با "اریک فون دانیکن" • مصاحبه مجله "دنیای فردا" با "اریک فون دانیکن" • پیشگفتار نویسنده • فصل اول:  آیا الهامات وجود دارند؟ • فصل دوم: واقعا کتاب مقدس از زبان کیست؟ آیا متون اصلی "کلام خداوند" هستند؟ • فصل سوم: وقتی معجزه ها رخ می دهند • فصل چهارم: الهامات وجود دارند، نظر من • گاهنمای معجزه ها و الهامات

اطلاعات کتاب

• کتاب معجزه های خدایان ترجمه ای است از کتاب Miracles of The Gods (به فارسی: معجزه های خدایان) نوشته اریک فون دانیکن که نخستین بار در سال 1974 منتشر شد.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد