دانلود کتاب معمای ابوالهول بزرگ | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معمای ابوالهول بزرگ

نام کتاب : معمای ابوالهول بزرگ – اسرار هرم بزرگ، راز حضرت مسیح و کتاب مردگان  (عیدانه لی لی بوک)

نویسنده : ژرژ باربارن

مترجم : شهلا المعی

انتشارات : المعی

زبان : فارسی

فرمت : PDF

حجم : ۲٫۶۵MB

صفحات : ۱۹۶

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

اكثريت بازديدكنندگان جيزه مصر باستان در مواجه با شكوه و عظمت ابوالهول و اهرام احساس حقارت مي كنند و خود را غرق در سكون حاكم بر اين مكان مي يابند. خبره ترين كارشناسان اين عرصه نيز عجز خود را از حل اين معما ابراز داشته اند، با اين وجود ژرژ باربارن به ما مي گويد: «تلاش خواهيم كرد تا معما را درك كنيم ...» بررسی اسرار هرم بزرگ وی را قادر ساخته تا به سطح بالایی از رموز حاکم بر دانش مصریان باستان نفوذ کند و به مدد تحقیقات دقیقی که از ابوالهول به عمل آورده، اینبار قادر است بهتر از پیش معمای پیشگویانه ای را که هزاران سال است بر اهرام مصر، این اثر فراانسانی سایه افکنده و با سرنوشت نهایی بشر امروز آمیخته شده، پاسخ گوید.

در کتاب معمای ابوالهول بزرگ اطلاعات گوناگونی درباره‌ی مجسمه‌ ابوالهول، سازه بزرگ واقع در مصر در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد. نویسنده می‌كوشد رمز و راز بیرونی و درونی این اثر را شناسایی و تحلیل نماید. وی ضمن مقایسه‌ی ابوالهول یونانی (شكل دوجنسی بالدار) با ابوالهول مصری (اساس مذكر حیات) به اسطوره‌ی بشری، راز حیات و سرنوشت حضرت مسیح اشاره می‌كند و معتقد است كه هندسه‌ی این بنا مربوط به مسیحیت بوده و راز اصلی هرم بزرگ در محور عمودی هرم، با تقاطع دو صفحه‌ی عمودی-مركزی است. وی خاطرنشان می‌كند كه تاریخ اصلی وقایع‌نگاری هندسی (در سطح اتاق ملكه و سراسری گالری بزرگ) به تولد و به صلیب كشیدن مسیح مربوط است و طول خود گالری بزرگ به عصر مسیحیت مربوط می‌شود. انحراف به سمت شرق شبكه‌ی اتاق‌ها و راهروها یكی از كلیدهای اصلی رازهای معنوی هرمی را تشكیل می‌دهد و از آن مفهوم در انتظار مسیحا (آخرالزمان) درك می‌شود. نویسنده علاوه بر آن، به وقایع‌نگاری هندسی هرم بزرگ اشاره می‌كند.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد