دانلود کتاب هانیبال از توماس هریس | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

هانیبال از توماس هریس

دانلود کتاب هانیبال از توماس هریس
  کتاب هانیبال از توماس هریس

hanibal-2

نام کتاب: هانیبال لکتر ۳ – هانیبال

نویسنده: توماس هریس

مترجم: اصغر اندرودی

مجموعه: هانیبال لکتر

انتشارات: البرز

سال نشر: ۱۳۷۸

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۳۷۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۲٫۳۴ مگابایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۸۷ میلادی

مکان: آمریکا (ایالت ویرجینیا – ایالت مریلند)، ایتالیا (شهر فلورانس)

پس از موفقیت “کلاریس استارلینگ” در پرونده “بیل بوفالو” و ارتفای او در کارش و تبدیل شدن به یک مامور ویژه اف.بی.آی، پرونده “هانیبال لکتر” که (در پایان داستان سکوت بره ها) از تیمارستان فرار کرده را به او می سپارند.

در میان جستجو و تحقیق او، طی یک درگیری بین افراد پلیس و باند قاچاقچیان یکی از افراد پلیس کشته می‌شود و اکثر قاچاقچیان هم کشته می‌شوند. مسئولیت این پرونده با کلاریس استارلینگ بوده و این پرونده با نتیجه اش به نوعی رسوایی برای کلاریس تبدیل می شود. کلاریس مورد انتقاد افراد زیادی قرار می گیرد. مخصوصا شخصی به نام “پاول کرندلر” که با کلاریس خصومت داشت و به نوعی بالادست او محسوب می‌شد.

در این میان مردی ثروتمند به نام “میسون ورگر” می خواهد از دکتر لکتر به دلیل اینکه او را مجبور کرده تا پوست خودش را بکند انتقام بگیرد. او یک سادیستِ بچه باز بود که ثروتش مانع رفتن او به زندان شده بود. تنها چیزی که او نیاز داشت جلسات روان درمانی با دکتر لکتر بود. به لطف این جلسات درمانی با دکتر، ورگر هم اکنون با بدنی فلج، در زیر دستگاه تنفس مصنوعی در خانه افتاده بود و پرستاری گوش به زنگ بالای تخت او احتیاجاتش را برآورده می کرد. ماجرا از این قرار بود که در طی یکی از جلسات روان درمانی که ورگر مشغول نشان دادن طرز کار سیستم به دار آویختن ابتکاری خود به دکتر بوده، دکتر آئینه اتاق او را با لگد خرد کرده، تکه ای از آنرا به دستش می دهد و او را مجبور می کند که پوست صورت خودش را بکند و به سگهایش که آنها را گرسنه نگه داشته بود، بدهد. تنها آرزویی که ورگر به امید آن زنده بود، تکه تکه کردن دکتر لکتر و دادن گوشتش به گرازهای وحشی بود.

با توجه به آشنایی قبلی لکتر و استارلینگ، ورگر او را به محل اقامت خانوادگی خود در مزرعه “موسکرات” (واقع در شمالِ ایالتِ “مریلند”) دعوت می‌کند تا اطلاعاتی از دکتر لکتر به دست آورد و از او بعنوان طعمه برای رسیدن به لکتر استفاده کند. ورگر همچنین در روزنامه ها برای یافتن هانیبال جایزه گذاشته و پول های زیادی را به خبرچینان و جاسوسان خود در تمام نقاط دنیا می دهد تا شاید جای هانیبال را برای او پیدا کنند. پاول کرندلر، مامور فاسد دایره قضایی و دشمن استارلینگ نیز در این راه به او کمک می کند.

اما فارغ از همه این موضوعات، زندگیِ جدیدِ دکتر لکتر در شهر “فلورانس” ایتالیا به شادی و آرامی می گذرد تا اینکه …

 

معرفی کتاب

هانیبال سومین کتاب از مجموعه معروف هانیبال لکتر نوشته توماس هریس می باشد. این رمان که دنباله موفقی از رمان سکوت بره ها (۱۹۸۸) است، در سال ۱۹۹۹ منتشر شد.

داستان سکوت بره ها آنجا خاتمه یافت که که “کلاریس استارلینگ”، کارآموز جوان اف.بی.آی، موفق به کشتن “بیل بوفالو”، قاتل زنان درشت اندام می گردد؛ ولی در این بین دکتر هانیبال آدم خوار نگهبانان سلول خود را می کشد و در لباسِ پلیس، از سلولِ تحتِ مراقبتِ خود می گریزد.

ماجراهای این کتاب، ۷ سال پس از سکوت بره ها اتفاق می افتد. زمانی که کلاریس استارلینگ در حرفه خود ارتقا یافته و به یک مامور ویژه اف.بی.آی تبدیل شده است. اما در ادامه داستان وی وارد خطرناکترین و سیاه ترین ایام کاری خود در ارتباط با این آدمخوار مخوف می گردد. در این قسمت، نویسنده هانیبال را محور قرار داده است و داستانی بسیار هیجان انگیز و دلهره آور خلق کرده است.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب هانیبال ترجمه ای است از کتاب Hannibal (به فارسی: هانیبال) نوشته توماس هریس که نخستین بار سال ۱۹۹۹ توسط انتشارات Delacorte Press در آمریکا منتشر شد.

 

مجموعه هانیبال لکتر

این مجموعه یکی از پر سروصداترین اتفاقات نشر در دهه ۱۹۸۰ بود و ترکیب ژانر وحشت و شخصیت پردازی پیچیده و روان شناسانه اش، ذهن جامعه آمریکا را تا حد زیادی به خود مشغول کرده بود. لکتر شخصیتی سرد، باهوش، جذاب، زرنگ، بسیار خطرناک و به تمامی بی رحم است و جادوی شخصیت او در همین خصوصیت ها نهفته است و به همین دلیل زمانی که او تلاش دارد فرار کند، مخاطب به نحوی دوست دارد از او طرفداری کند. قبل از خلق شخصیت هانیبال، علاقه زیادی نسبت به قاتلان زنجیره ای وجود نداشت، با این حال اگر به شخصیت او با دقت نگاه کنید، می بینید که او تحصیل کرده، فرهیخته و حتی ملایم و با ادب است.

در کتاب اول از این مجموعه که اژدهای سرخ نام داشت هانیبال به زندان می افتد. در کتاب سکوت بره ها، او را پشت درهای بسته زندان امنیتی می بینیم، در حالیکه “کلاریس استارلینگ”، مامور تازه کار اف.بی.آی سعی دارد برای به دام انداختن “بیل بوفالو”، قاتلی بی رحم از او کمک بگیرد. توماس هریس، بعد از کتاب سکوت بره ها، کتاب هانیبال را نوشت که ادامه داستان کلاریس و لکتر را تعریف می کرد. او در ادامه کتاب خیزش هانیبال را سال ۲۰۰۶ به دست چاپ سپرد که داستان کودکی هانیبال و ظهور او را تعریف می کرد. بسیارانی کنجکاو بودند تا از خاستگاه این هیولای آدم خوار سر در بیاورند و این کتاب قرار بود پاسخ آنها باشد. با این حال هیچ یک از این کتابها به موفقیت سکوت بره ها دست پیدا نکردند.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد