دانلود کتاب هجوم دریا | لی لی بوک دانلود کتاب هجوم دریا رمان و داستان


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

هجوم دریا رمانی ماجراجویانه نوشته ژول ورن می باشد. این رمان در سال 1905 منتشر گردید و آخرین رمانی از ژول ورن بود که در دوران حیاتش منتشر می شد. این کتاب، ماجرای گروهی از مهندسان فرانسوی را بازگو می کند که قصد دارند با حفر یک کانال از طریق دریای مدیترانه، یک دریای داخلی در صحرای آفریقا ایجاد کنند و شمال آفریقا را به یک منطقه تجاری تبدیل کنند.

ماجراهای این کتاب در واقع الهام گرفته از بخشی از طرح های یک افسر و جغرافی دانِ فرانسوی به نام فرانسوا الی رودایر است. رودایر،  بخش هایی از تونس را در اواخر قرن نوزدهم مورد بررسی قرار داد و کشف کرد که مناطق وسیعی از صحرای آفریقا زیر سطح دریا قرار گرفته است. به همین خاطر او پیشنهاد کرد که یک کانال از طریق دریای مدیترانه به این حوزه های آبگیر صحرایی حفر شود که منجر به ایجاد یک دریای درون صحرایی می شد.

اطلاعات کتاب

کتاب هجوم دریا ترجمه ای است از کتاب L'Invasion de la mer (به فارسی: هجوم دریا) نوشته Jules Verne که در سال 1905 توسط انتشارات Pierre-Jules Hetzel در فرانسه منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: 1940-1930 میلادی

مکان: شمال آفریقا (الجزایر)

گروهی از مهندسان فرانسوی به همراه اسکورت نظامی خود در پی عملی سازی یک پروژه ناتمام قرن نوزدهمی در شمال آفریقا هستند. آنها قصد دارند با توجه به فرورفتگیهایی که در مسیر دریای مدیترانه به صحرای آفریقا وجود دارد، با حفر یک کانال آب دریای مدیترانه را به سمت صحرای آفریقا سرازیر کنند و در آن بیابان برهوت یک "دریای داخلی" برای مصارف تجاری و نظامی ایجاد کنند. آنها عقیده داشتند با انجام چنین پروژه ای، تحولی اساسی در کشاورزی بوجود خواهد آمد و دریاچه های شور منطقه که به صورت باتلاق درآمده بودند، در اثر آب شیرینی که به سوی آنها سرازیر خواهد شد، قابل بهره برداری خواهند شد. همچنین راههای زمینی و دریایی احداث می شوند و راه عبور کاروانها امن تر خواهد شد.

در این میان، "طوارق" های صحرانشین مجبور شده بودند به خاطر احداث این کانال به مناطق شرقی ترِ صحرا کوچ کنند. قبایل طوارق که با ایجاد این دریای جدید، زندگی بیابانی خود را در خطر می بینند، با طرح های فرانسوی ها برای منطقه شان مخالفت می کنند. آنان به رهبری جوانی شجاع به نام "حجار" به درگیری با نظامیان فرانسوی می پردازند.  لشکرکشیهای فرانسوی ها علیه حجار و سایر آزادیخواهان همواره با شکست روبه رو می شد تا اینکه بالاخره سروان "هاردیگان" موفق به دستگیری حجار می شود. فرانسویان بعد از محکوم کردن او تصمیم به اجرای حکم و اعدام می گیرند. اما حجار تنها نیست و "احمد"، "سحار" و دیگر دوستانش با نقشه ای زیرکانه می خواهند او را از این مهلکه نجات دهند ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد