دانلود کتاب واپسین روزها | لی لی بوک دانلود کتاب واپسین روزها %


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

در صورت شایع شدن يک مریضی ناشناخته از چند ميليارد جمعيت زمين بيش از چند صد نفري زنده نخواهند ماند. هواپيماهاي سريع السير ميكروب بيماري را در عرض چند روز در سراسر كره زمين پراكنده مي سازند و ميليونها انسان را به كام مرگ مي كشانند. شايد بعضي حيوانات پرندگان حشرات و گياهان به زندگي خود ادامه دهند و از مزاحمت انسان و مشكلاتي كه براي حيات آنان ايجاد كرده رهايي يابند. اما در اين حال زندگي آنان چگونه خواهد بود؟

کتاب واپسین روزها نوشته جورج استوارت داستانی در ژانرِ علمی-تخیلی و گمانه زن و در زیرسبکِ آخرالزمانی و پادآرمانی (مدینه فاسده) که سقوط تمدن بر اثر یک بیماری ناشناخته و تولد دوباره آن را روایت می کند. حوادث کتاب در دهه 1940 و در ایالت کالیفرنیا آمریکا واقع می شوند.

اطلاعات کتاب

• کتاب واپسین روزها ترجمه ای است از کتاب Earth Abides (به فارسی: زمین ایستادگی می کند) نوشته جورج استوارت که نخستین بار سال 1949 توسط انتشارات معروف Random House در آمریکا منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: 1940 میلادی

مکان: ایالات متحده آمریکا (ایالت کالیفرنیا)

در پی حادثه‌ای وحشتناک، بر اثر یک بیماری ناشناخته و مسری (که علائم آن همچون بیماریِ ویروسیِ "سرخک" به نظر می رسد)، میلیون‌ها انسان در سراسر کره زمین نابود می‌شوند. تا آن جا که عده بسیار کمی باقی می‌مانند. یکی از آنان به نام "ایش"، دانشمند زیست شناسی است که در روز واقعه به کوهستان رفته، از این رو، جان به سلامت درمی‌برد. او پس از جست و جوی بسیار زنی تنها را می‌یابد و با او ازدواج می‌کند. آن‌ها صاحب فرزندانی می‌شوند و اندک اندک افراد دیگری به جمع آن‌ها افزوده می‌شود؛ اما پس از گذشت سال‌ها از این واقعه به تدریج انسان‌ها از مدنیت دور شده و به همان دوران انسان نخستین باز می‌گردند و به دور از اضطراب و دغدغه زندگی بدوی را دردل طبیعت از سر می‌گیرند...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد