دانلود کتاب ویکتوریا از کنوت هامسون | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

ویکتوریا از کنوت هامسون

دانلود کتاب ویکتوریا از کنوت هامسون

  کتاب ویکتوریا از کنوت هامسون

ویکتوریا

 

نام کتاب: ویکتوریا

نویسنده: کنوت هامسون (برنده جایزه نوبل ادبیات سال ۱۹۲۰)

مترجم: قاسم صنعوی

انتشارات: گل آذین

سال نشر: ۱۳۸۲

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۱۷۲ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱٫۹۳ مگابایت

 

خلاصه داستان

“یوهانس”، پسر یک میلیونر عاشقِ “ویکتوریا”، دختر یک زمیندار ثروتمند است. داستان عاشقانه آنها تا دوران جوانی ادامه پیدا میکند. اما از آن پس ناخواسته راهشان جدا می شود. یوهانس در مسیر مبارزه با تضاد طبقاتی به یک نویسنده موفق تبدیل می شود و ویکتوریا برای رفع مشکلات اقتصادی خانواده، مجبور به ازدواج با یک ستوان ارتش به نام “اتو” می شود …

 

معرفی کتاب

رمان عاشقانه ویکتوریا نوشته کنوت هامسون با آنکه ماجرایش در عصر جدید روی می دهد تاثیری از شعر شوالیه گری می بخشد. شخصیت های اصلی داستان، “ویکتوریا” و “یوهانس” هستند. یوهانس شاعر و در حقیقت یکی از نسخه بدل های شخص هامسون است، خنیاگری است که بانوی خود ویکتوریا دختر صاحب قصر را می ستاید. تضاد اجتماعی که بین پسر آسیابان، قصر و دختر ارباب وجود دارد از اجزا سنت رمانتیک به شمار می رود. ولی هامسون به موضع کاملا رفعت می بخشد و از سودا تصویری فراموش نشدنی می سازد. سیری غزل گونه از عاشق به وصال نرسیده و عشق بی فرجام که همه آنرا با عنوان خون وشکوفه می شناسند. جالب است بدانید هامسون نام دختر خود، “ویکتوریا” را بر روی این رمان انتخاب کرده است.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب ویکتوریا ترجمه ای است از کتاب Victoria نوشته Knut Hamsun که نخستین بار در سال ۱۸۹۸ در نروژ منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. با درود،
    نظر به زحمتی که مترجم، مؤلف یا نویسندۀ یک اثر برای ایجاد خلق یا ایجاد آن متحمل می شود و با توجه به اینکه تمامی ثمرۀ مالی اندک این تلاش در کشور ما صرفاً از طریق فروش کتاب حقیقی (و نه مجازی، البته با احتساب اینکه شما آن را به فروش می رساندید.) به دست می آید و نیز با توجه به وضعیت بحرانی چاپ کتاب و تیراژ پایین که ناشران را نیز به ستوه آورده، انتشار رایگان الکترونیکی کتاب هایی که هنوز ناشران و مؤلفانشان حضور فیزیکی در بازار دارند و از طریق همین آثار ارتزاق می کنند نه فقط خدمتی به فرهنگ و ادبیات نمی کند بلکه تیشه به ریشۀ این بیمار در حال احتضار می زند. به عنوان مثال همین رمان ویکتوریا با این طرح روی جلد که در سایت شما منتشر شده تجدید چاپ سال ۹۴ است حال با این عمل شما ناشر و مترجم محترم چه امیدی می تواند به تجدید چاپ بعدی این اثر داشته باشد؟اگرچه این نوشته تأثیری در عملکرد شما نخواهد گذاشت اما به عنوان علاقه مند به پابرجایی ادبیات و بنیادهایش وظیفۀ خود دانستم تذکری بدهم. مابقی را به شما و وجدانتان واگذار می کنم.