دانلود کتاب پرونده های محرمانه از تری دیری | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

پرونده های محرمانه از تری دیری

دانلود کتاب پرونده های محرمانه از تری دیری
  کتاب پرونده های محرمانه از تری دیری

parvandehaie mahramane

 

نام کتاب: پرونده های محرمانه (مجموعه کامل چهار جلدی)

نویسنده: تری دیری

مترجم: مهرداد تویسرکانی

انتشارات: قدیانی

سال نشر: ۱۳۹۱

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۴۴۱ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۵٫۷۱ مگابایت

 

بخشی از کتاب

اگر در شبی که هوا صاف است، سر به آسمان بلند کنید، کیهان را با تمام شکوهش خواهید دید، فضایی سیاه و بی انتها که با میلیون ها ستاره، نور باران شده است. اما سوال اینست: آیا ممکن است کس دیگری هم از آن بالا به ما خیره شده باشد؟ خیال پردازان می گفتند که باید در نقاط دیگر کیهان هم موجود زنده ای وجود داشته باشد و اعتقاد داشتند که ممکن نیست ما تنها موجودات هوشمند گیتی باشیم. اما دانشمندان این خیال پردازان را به مسخره گرفتند و ادعا کردند که کره ی زمین از این نظر بی همتاست و احتمال تکامل موجودات هوشمند در سیارات دیگر، مطلقا محال است. دلیل این ادعا نیز آن بود که در تمام کهکشان عظیم که صد هزار سال نوری قطر دارد، سیاره نیافته اند که کوچکترین شباهتی به زمین داشته باشد. اما بعد، در سال ۱۹۹۵ میلادی دانشمندان ستاره ای را که بسیار شبیه خورشید خودمان بود، کشف کردند. این ستاره که “اگ۵۱ “نام دارد و در صورت فلکی پگاسوس واقع شده اشت، فقط چهل سال نوری (یعنی تقریبا۳۷۸ تریلیون کیلومتر)با ما فاصله دارد و می توانیم آن را از زمین با چشم غیر مسلح مشاهده کنیم. نکته ی جالب در مورد این ستاره آن است که دست کم یک سیاره گرد آن می چرخد، سیاره ای که شاید موجوداتی زنده را در خود جای داده باشد . حتی شاید آن موجودات، سه تا پنج میلیارد سال کهنسال تر از بشر باشند.

اگر ما می توانیم ستاره ی آنان را ببینیم، پس آنان هم حتما ستاره ی مارا دیده اند و اگر ما زمینی های رویای سفر به جهان آنان را در ذهن می پرورانیم ، شاید آنان هم نسبت به ما کنجکاو باشند و اگر آنان میلیارد ها سال کهنسال تر و داناتر از ما باشند، شاید توان و امکان سفر به کره ی زمین را نیز داشته باشند. اما یک فیزیک دان اختر شناس اهل لندن در این مورد گفته است : با این حال ما به احتمال فراوان درکائنات تنهاییم، چون اگر سه تا پنج میلیاد سال پیش، موجودات هوشمندی در اگ ۵۱ به تکامل رسیده بودند پس حتما تا به حال از سیارهی ما بازدید کرده بودند. او حق دارد. چنین موجوداتی میبایستی تا به حال هب زمین می رسیدند. اما شاید هم رسیده باشند. شاید آنان قبل از ظهور بشر به زمین آمده باشند. شاید هم انسان ها هر چند وقت یک بار با آنان ملاقات کرده باشند. ممکن است این موجودات همان خدایان و موجودات افسانه ای باشند که در اسطوره ها می خوانیم. شاید هم همان نور های عجیبی هستن که گاهی در آسمان دیده می شوند. اما آیا شاهد و مدرکی داریم که ثابت کند آ«ان به زمین آمده اند؟ شاید!!! پس اگر این مدارک وجود دارند حالا کجایند؟!!! پشت در بسته ی بایگانی پرونده های سری دولتی، پرونده هایی که تنها عده ی کمی از وجودشان باخبرند پرونده هایی با مهر …

 

معرفی کتاب

تری دیری در مجموعه چهار جلدی پرونده‌های محرمانه، به طرزی جذاب و موجز، به معماهایی حل نشده از تاریخ معاصر می‌پردازد که زمانی جنجالهای بسیاری برپا کرده بودند و به اعتقاد نویسنده این احتمال وجود دارد که واقعیات و اسنادی در مورد آنها همچنان در پرونده‌هایی سری با مُهر محرمانه، نزدِ دستگاههای اطلاعاتی ایالات متحده یا دیگر کشورها به دلایل امنیتی پنهان شده باشد. نویسنده در هر جلد ابتدا داستانی نیمه واقعی را نقل می‌کند که حاوی شخصیت‌هایی خیالی یا حقیقی گاه با اسامی‌ِ مستعار می‌باشد. و در آن به شرح و تفسیر ماوقع از دیدگاه این شخصیتها پرداخته، ضمن این که خواننده را با موضوع و اهمیتش آشنا می‌سازد، علاقه و کنجکاویش را نیز برای یافتن حقیقت برمی‌انگیزد. در ادامه، کتاب دارای “واژه نامه”، “زندگی نامه”، و بخشهایی دیگر است که در آنها اطلاعات واقعی و سودمندی درج شده که دانستن آنها برای درک شرایط آن دوران و فهم معمای ذکر شده لازم می‌نماید.

بخش اصلی کتاب (البته از لحاظ محتوا، نه حجم) فصل پرونده‌های طبقه بندی شده است که در آن همۀ اطلاعات اثبات شده ولی متناقض ذکر شده و نظرات مخالف و موافق در کنار هم قرار گرفته است تا خواننده قادر باشد در مورد صحت و سقم و درستی و نادرستی هر کدام قضاوت نماید. در مجموع بیش از آنکه دانستن جواب این معماها اهمیت داشته باشد، مطالعه اطلاعات عمومی و تاریخی‌ و گاها علمی‌یی که در کتاب به نحو جذابی ارائه شده می‌تواند برای نوجوانان علاقه‌مند بسیار سودمند باشد. در کنار این مسئله، این کتابها خوانند‌گانش را با روشی از تحلیل غیر قطعی علمی آشنا می‌کنند که در آن هیچگاه قرار نیست به دنبال صدور حکمی یکجانبه بود و حتما نظری را ۱۰۰% پذیرفت و نظری دیگری را ۱۰۰% رد کرد. عناوین این چهار جلد به ترتیب عبارتند از:

• اکتشاف در رازول:

اشاره دارد به واقعه‌ای که ظاهرا در طی آن یک شیء ناشناخته در صحرای نیومکزیکو سقوط کرد و عده‌ ای بر این باور بودند که این شی احتمالا مربوط به یک سفینه بیگانه بوده است … خواندن این کتاب به همه علاقه‌مندان به موضوعات ماوراءالطبیعه و معتقدان به وجود یوفو‌ ها و مخالفین آنها پیشنهاد می‌شود.

• ناوی که نامرئی شد:

عده ای بر این باورند که در طول جنگ جهانی دوم، آمریکا به وسیله تحقیقاتی که به یک سری از دانشمندان خود از جمله آلبرت اینشتین محول کرده بود، قادر گشته بود ناوی را طراحی کند که می‌توانست با استفاده از قوانین مغناطیسی، خود را نامرئی سازد. این ناو به همراه کارکنانش در پروژه ای به نام آزمایش فیلادلفیا در سال ۱۹۴۳ به بوته آزمایش گذارده شد. اما احتمالا این پروژه به مرگ عده‌ ای از سربازان آمریکایی منجر شد که دولت را واداشت تا در مورد این توانایی سکوت اختیار کند. این جلد حاوی اطلاعات مفیدی درباب مباحث فیزیک نوین است که خواندنش برای علاقه‌مندان این علمِ پر رمز و راز، خالی از لطف نخواهد بود.

• نشت اطلاعات:

در زمان جنگ سرد، دو جوان آمریکایی به جرم فروش پرونده‌های حساس به زندان می‌افتند، و مدتی بعد می‌گریزند. عده‌ ای فروش اطلاعات و دستگیری این افراد را ترفندی می‌دانستند که توسط دولت آمریکا برای فریب شوروی و دادن اطلاعات غلط برای آنها طراحی شده بود.

• مرد زمستان هسته‌ ای:

ولادیمیر الکساندرف دانشمند هسته‌ ای شوروی و ارایه کننده فرضیه زمستان هسته‌ ای، که به دلیل همین فرضیه در جهان از شهرت و محبوبیت خاصی برخوردار بود، بعد از سفر به اسپانیا در سال ۱۹۵۸ برای شرکت در یک کنفرانس علمی، ناپدید شد و تا امروز هیچ خبری از سرنوشت او در جهان مخابره نشده است، مسئول ربوده شدن او چه کسی یا چه دولتی بود؟؟ آیا نظریات او در مورد جنگ هسته‌ ای به قدری تکان‌دهنده بود که سیا، یا کا.گ.ب، و  یا حتی MI6 تصمیم به سر به نیست کردنش گرفتند؟؟

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

 1. بهنام گفت:

  عالیست
  درود و رحمت بر شما
  سپاس
  در این مایه ها و از این نویسندگان خوب بیشتر بگذارید
  سپاس بی کران