دانلود کتاب ژولیوس سزار از دان ناردو | فروشگاه کتاب لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

ژولیوس سزار از دان ناردو

دانلود کتاب ژولیوس سزار از دان ناردو

دانلود کتاب ژولیوس سزار از دان ناردو

 

نام کتاب: ژولیوس سزار – فرمانده و سیاستمدار رومی  (عیدانه لی لی بوک)

نویسنده: دان ناردو

مترجم: شهربانو صارمی

مجموعه: شخصیت های تاثیرگذار

انتشارات: ققنوس

سال نشر: ۱۳۸۹

زبان: فارسی

تعداد صفحات: ۱۱۵ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۵٫۸ مگابایت

 

بخشی از کتاب

خورشیدِ در حال طلوع از میان پردۀ ضخیم مه شروع به تابیدن کرده بود. مرد میانسال لاغراندامی با ردای سرخ‌رنگ از میان مه بیرون آمد. با احتیاط از برجی که با شاخه‌های تنومند درخت ساخته شده بود بالا رفت. او گایوس ژولیوس سزار [یولیوس قیصر] فرمانده سپاه روم در گُل بود. گُل نامی بود که رومی‌ها به فرانسه، بلژیک، هلند و بخشی از آلمان امروزی داده بودند.

سزار در این صبح سرنوشت‌سازِ اکتبر ۵۲ قبل از میلاد آماده می‌شد با سپاه بزرگ گُل بجنگد. در خلال شش سال گذشته او و افرادش گُل را فتح کرده بودند. اما چندی پیش قبیلۀ آرورنی، یکی از قبایل گالیایی، شوریده بود. رهبرشان ورسَنژتوریکس بود، فرمانده نظامی بی‌رحم، جسور و کاردانی که جنگجویانش صدها رومی را کشته بودند. سزار ماه‌ها او را در کوه و دشت تعقیب کرد. آن‌گاه که ورسَنژتوریکس و سربازانش دژ آلسیا را در شمال مرکزی گل به اشغال خود درآوردند، سزار تصمیم گرفت به آلسیا حمله کند …

 

معرفی کتاب

هر چه بیشتر درباره جوامع کهن و قهرمانانش بدانیم از دستاوردهایشان بیشتر شگفت‌زده می‌شویم. مردان و زنانی که تاریخ را ساخته‌اند و تغییر داده‌اند. یکی از این شخصیت‌های منحصر به فرد، ژولیوس سزار است. او در سیزدهم ژوئیه یکصد سال قبل از میلاد مسیح به دنیا آمد. در آن هنگام روم بزرگ‌ترین و قوی‌ترین امپراتوری روی زمین بود. رومی‌ها تقریباً کنترل سرزمین‌های حاشیه دریای مدیترانه را در اختیار داشتند و ارتش روم، هم قدرتمند بود و هم رعب‌انگیز. خانواده سزار مشهور و مورد احترام بیشتر رومیان بود. چند تن از خویشاوندان ژولیوس سزار در حکومت به مقامات بالایی برگزیده شده بودند. مثلاً یکی از عموهایش (سکتوس ژولیوس سزار) کنسول بود. روم حکومتی جمهوری یا انتخابی داشت و کنسول‌ها مقام‌های اسمی منتخب بودند. رأی دهندگان سالانه دو کنسول انتخاب می‌کردند. این دو مقام عالیرتبه با توصیه و نظارت سنا دولت را اداره می‌کردند. کتاب ژولیوس سزار شرح زندگی و تاریخ فتوحات امپراتوری است که در ۱۵ مارس ۴۴ قبل از میلاد به دست تعدادی از سناتورهای مخالف کشته شد و میراثی به جا گذاشت که قابل تغییر نبود.

 

امکان دانلود وجود ندارد

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد