دانلود کتاب کارل مارکس | لی لی بوک دانلود کتاب کارل مارکس


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

اگرچه آیزایا برلین فیلسوفی لیبرال به شمار می‌آید، بسیاری زندگینامه‌ کارل مارکس به قلم او را اثری منصفانه می‌دانند که در آن بسیاری از نظرات مارکس را پذیرفته یا نقد کرده است. کارل مارکس - زندگی و محیط اولین کتاب برلین است و زمانی که آن را نوشت 30 سال بیشتر نداشت و به گفته ی خودش متن اولیه کتاب دو برابر آن چیزی است که اکنون ما با آن مواجه هستیم.

«ذهنی توانا، فعال، واقع نگر و غیراحساساتی داشت، بی عدالتی را زود تشخیص می داد، خیالاتی نبود، و از وراجی و هیجان های نفسانی روشنفکران همان قدر منزجر بود که از بلاهت و تفرعن بورژوازی؛ روشنفکران به نظرش بیشتر وقت ها بی هدف پرچانگی می کردند، از واقعیت دور می نمودند و صادق و ریاکارشان به یکسان آزاردهنده بودند؛ بورژوازی در آنِ واحد هم فریبکار بود و هم خودفریب، و حرص و طمع مال و مقام چشمش را به ویژگی های اجتماعی مهم زمانه بسته بود.»

این توصیف آیزایا برلین است از کارل مارکس. برای اولین‌بار در همین کتاب است که برلین استعداد ویژه‌ی خود در تاریخ‌نگاری اندیشه را نشان داده است. مارکسِ برلین چهره‌ی جالبی است، زیرا از سویی ثمره‌ی نهضت روشنگری است؛ اما از سوی دیگر نتیجه‌ی شورش رمانتیک علیه نهضت روشنگری. ویژگی کتاب همان ویژگی اصلی کارهای برلین است: ایجاد رابطه میان اندیشه و محیط سیاسی و اجتماعی. به خصوص این رابطه را می‌توان در بخش‌های اول کتاب، جایی که برلین به حیات یهودیان (که خانواده مارکس هم بخشی از آن بود و از آن برید‌) اشاره کرد.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد