دانلود کتاب Ark Angel | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

کتاب  Ark Angel (به فارسی: آرک انجل) ششمین جلد از مجموعه جاسوسی Alex Rider است که ماجراهای آن 9 روز پس از اتمام حوادث کتاب Scorpia (جلد پنجم مجموعه) شروع می شوند؛ زمانی که الکس رایدر پس از ترور ناموفق و زخمی شدنش توسط گروه تروریستی عقرب، در بیمارستان سن دومینیک لندن بستری می شود.

این کتاب در 1 آوریل 2005 در انگلستان و در 20 آوریل 2006 در ایالات متحده آمریکا منتشر شد.

اطلاعات کتاب

• کتاب Ark Angel (به فارسی: آرک انجل) نوشته Anthony Horowitz نخستین بار در سال 2005 توسط انتشارات Puffin Books در انگلستان منتشر شد.

مجموعه الکس رایدر

در سال ۲۰۰۰، آنتونی هوروویتس نوشتن مجموعهٔ موفق Alex Rider (به فارسی: الکس رایدر) را آغاز کرد. این مجموعه داستان پسری به نام "الکس رایدر" را بازگو می‌کند که ناخواسته به دنیای جاسوسی برای سازمان جاسوسی بریتانیا کشیده می‌شود و خطرات بسیاری را از سر می‌گذراند. مجموعه‌ی الکس رایدر، مشهورترین اثر هوروویتس و مشهورترین مجموعه‌ی جاسوسی دنیا در میان کتاب‌ های نوجوانان است، تا آن‌جا که بسیاری به او لقب جیمز باند جوان را داده‌اند. لقب او، یعنی دو صفر هیچ، اشاره به لقب جیمز باند، مأمور دو صفر هفت دارد که به شکل طنز برای رایدر ساخته‌اند. تا به حال ۶۰۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده و جایزه های معتبر بسیار زیادی را از آن خود کرده است. این مجموعه در اروپا و آمریکا مانند هری پاتر پر طرفدار است. عناوین این مجموعه عبارتند از: • جلد اول: Stormbreaker (به فارسی: توفان شکن - ترجمه شده با عنوان دو صفر هیچ) • جلد دوم: Point Blanc (به فارسی: مقابل به هدف -ترجمه شده با عنوان مدرسه شوم) • جلد سوم: Skeleton Key (به فارسی: کلید اسکلتی - ترجمه شده با عنوان گذرگاه اسکلت) • جلد چهارم: Eagle Strike (به فارسی: ضربه عقاب - ترجمه شده با عنوان ضربه عقاب) • جلد پنجم: Scorpia (به فارسی: عقرب - ترجمه شده با عنوان عقرب) • جلد ششم: Ark Angel (به فارسی: آرک انجل - ترجمه شده با عنوان آرک انجل) • جلد هفتم: Snakehead (به فارسی: سَرماری - ترجمه شده با عنوان سرِ مار) • جلد هشتم: Crocodile Tears (به فارسی: اشک های تمساح - ترجمه شده با عنوان اشک تمساح) • جلد نهم: Scorpia Rising (به فارسی: خیزش عقرب - ترجمه شده با عنوان بازگشت عقرب) • جلد دهم: Russian Roulette (به فارسی: رولت روسی)

خلاصه کتاب

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: انگلستان، شهر لندن

"الكس رایدر" به طور ناگهانی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و اكنون در بیمارستان "سن دومینیك" در لندن بستری است. او از زمان بستری شدن همواره تحت مراقبت پلیس امنیت است و روزی به وسیله عده‌ای، از بیمارستان ربوده می‌شود.

آدم‌ربایان، كه از اعضای گروه سه هستند، تصور می‌كنند این پسربچه، "پاول دروین" است؛ كسی كه پدرش به زعم آدم‌ربایان از تجار ثروتمند و چندملیتی است که قصد نابودی دنیا را دارد؛ آن‌هم در زمانه‌ای كه لایه‌های ازن در حال سوراخ شدن است و منابع گرانبها به سرعت در حال انهدام. "كاسپار"، یكی از آدم‌ربایان خطاب به الكس از این كه پدرش از نفت به ثروت رسیده و پس از فتح زمین، اكنون در اندیشه فتح فضاست سخن می‌گوید. هم‌چنین از نابودی چهار نوع پرنده به خاطر وجود موشك‌های پدرش در منطقه كارائیب. آنها برای این كه پسربچه سالم به خانه برگردد، پدرش را به پرداخت یك میلیون پوند مجبور می‌كنند تا از این پول برای حراست از سیاره زمین استفاده كنند، اما الكس خاطرنشان می‌سازد كه آنها او را با پاول اشتباه گرفته‌اند. او در برخورد با اعضای این گروه در نبردی درگیر می‌شود كه ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد