دانلود کتاب Captain Grant's Children از Jules Verne | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

Captain Grant’s Children از Jules Verne

دانلود کتاب Captain Grant’s Children از Jules Verne

 کتاب Captain Grant’s Children از Jules Verne

captain-grants-children

 

نام کتاب: Captain Grant’s Children

نویسنده: Jules Verne

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۴۸۸ صفحه

فرمت: EPUB

حجم: ۵۱۱ کیلوبایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۸۶۴ میلادی

مکان: اسکاتلند

در روز ۲۶ ژوئیه ۱۸۶۴ میلادی، یك كشتی تفریحی بسیار زیبا به نام “دونجان” كه متعلق به “لرد گلناروان”، یك اصیل‌زاده اسكاتلندی بود، اولین سفر دریایی خود را در کانال شمال به سمت بندر گلاسکو آغاز كرد. بر فراز بلندترین دكل كشتی پرچم انگلیس در اهتزاز بود و در آن لرد گلناروان و همسر جوان او “هلن” و دوستانش قرار داشتند. آنها به طور اتفاقی یک كوسه‌ماهی‌ را به قلاب انداختند و صید كردند. در شكم حیوان دریایی یك بطری پیدا كردند كه درون آن سه نوشته به زبان های انگلیسی، فرانسه و آلمانی قرار داشت كه حامل پیامی از یك حادثه بسیار وحشتناک بود.

پیام از این قرار بود كه كشتی “بریتانیا” در سواحل “پاتاگونیا” در نیم‌كره جنوبی غرق شد. دو ملوان و “كاپیتان گرانت” به طرف خشكی رفتند و سعی كردند؛ در آن‌جا لنگر بیندازند، ولی به وسیله سرخ‌پوستان بی‌رحم دستگیر شدند. در آن كاغذها سندی مبنی بر نقشه جغرافیایی آن منطقه، به همراه طلب كمك برای آزادی آنها درج شده بود. این پیام در واقع درخواستِ کمک شخصی به نام كاپیتان “هری گرانت” بود  كه بیش از دو سال پیش همراه با كشتی “بریتانیا” در سواحل آمریكای جنوبی مفقود شده بود.

لرد گلناراوان و همسرش به محض اطلاع از این موضوع خود را به لندن می رسانند و از طریق یک آگهی در مورد کاپیتان گرانت در روزنامه با “مری” و “روبرت”، فرزندان کاپیتان گرانت ارتباط برقرار می کنند. دولت از انجام هرگونه عملیات امداد و نجات برای کاپیتان مفقود شده خودداری می نماید. اما لرد گلناراوان و همسرش با دیدن وضعیت فرزندان کاپیتان گرانت، تصمیم می گیرند خود به تنهایی برای پیدا کردن و نجات او اقدام کنند. لرد گلناراوان و همسرش به همراه فرزندان کاپیتان گرانت و خدمه کشتی دونجان عازم آمریکای جنوبی می شوند؛ در حالی که تنها راهنمای آنها متن رنگ و رو رفته یک پیام است که به سه زبان و به صورت نامفهوم نوشته شده است …

 

معرفی کتاب

رمان کلاسیک Captain Grant’s Children (به فاسی: فرزندان کاپیتان گرانت) در سالهای ۱۸۶۸-۱۸۶۷ منتشر شد. نسخه اصلی این کتاب با عنوان Les Enfants du capitaine Grant (به فارسی: فرزندان کاپیتان گرانت) توسط انتشارات هتزل به چاپ رسید که تصاویر آن توسط ادموند ریو نقاشی شده بود.

این کتاب نخستین بار در سال ۱۸۷۳ به انگلیسی ترجمه و منتشر شد و در سال ۱۸۷۶ توسط انتشارات Routledge با فرنام کلی A Voyage Round The World (به فارسی: سفری به دور دنیا) بازنشر شد که شامل سه جلد با عناوین زیر بود:

South America (به فارسی: آمریکای جنوبی)

Australia (به فارسی: استرالیا)

New Zealand (به فارسی: نیوزیلند)

همچون بقیه آثار ژول ورن این کتاب با نام های دیگری نیز به انگلیسی ترجمه شد که از بین آنها می توان به

Captain Grant’s Children (به فارسی: فرزندان کاپیتان گرانت) اشاره کرد که در دو جلد با عناوین زیر منتشر شد:

The Mysterious Document (به فارسی: نوشته اسرارآمیز)

Among the Cannibals (به فارسی: در میان آدمخواران)

Simple blue world map in vector format

سفری به دور دنیا:

رمان “فرزندان کاپیتان گرانت” یک ماجراجویی تمام عیار است که هم در دریا و هم در خشکی ماجراهای خود را پی می گیرد. “لرد گلناراوان” و همسرش به همراه “مری” و “روبرت” (فرزندان هری گرانت) و خدمه کشتی “دونجان” در جستجوی “هری گرانت”، کاپیتان کشتی “بریتانیا” عازم یک سفر دریایی عظیم می شوند؛ در حالی که تنها راهنمای آنها متن رنگ و رو رفته یک نوشته اسرارآمیز است که به سه زبان و به صورت نامفهوم نوشته شده است.

نقطه شروع سفر آنها بندر “گلاسکو” در اسکاتلند است. آنها ابتدا با توجه به آنچه که به صورت نامفهوم از نوشته دریافت می کنند، عازم سواحل “پاتاگونیا” در آمریکای جنوبی می شوند و سپس جستجوی خود را از طریق خشکی و در دل آمریکای جنوبی ادامه می دهند. اما سپس با پی بردن به اشتباه خود و بررسی دقیقتر نقشه، محل تقریبی کاپیتان را استرالیا حدس می زنند. آنها دوباره راهی اقیانوس اطلس و عازم استرالیا می شوند. با توجه به اینکه عرض جغرافیایی ۳۷ درجه جنوبی در نقشه ذکر شده است آنها جزیره هایی همچون تریستان دا کونا و جزیره آمستردام که در این عرض و در مسیرشان قرار دارد، در جستجوی کاپیتان مورد بررسی قرار می دهند.

در تمام این جزیره ها و حتی در استرالیا، آنها هیچ اثری از کاپیتان گرانت نمی یابند و در حالیکه در استرالیا کشتیشان نیز مفقود شده بود، با روحیه ای ناامید تصمیم به بازگشت به اروپا و اسکاتلند می گیرند. آنها سوار بر یک کشتی عازم “اوکلند” در شمال نیوزیلند می شوند تا از آنجا عازم اروپا شوند اما در پی طوفانی کشتی دچار حادثه شده و آنها قدم به ساحل جزیره ای ناشناخته می گذارند. جزیره ای که به طور اتفاقی کاپیتان گرانت را نیز در آنجا می یابند.

جزیره ای که آنها به همراه کاپیتان گرانت در آن اسیر می شوند، جزیره ای است تخیلی در شرق نیوزیلند، واقع در طول جغرافیایی ۱۵۳ درجه و عرض جغرافیایی ۳۷ درجه در اقیانوس آرام که در برخی نقشه های جغرافیایی با عنوان جزیره ماریا ترزا و در برخی دیگر با عنوان جزیره تابور به آن اشاره می شود. این جزیره تخیلی در همسایگی جزیره تخیلی دیگری به نام جزیره لینکلن قرار دارد که مکان وقوع حوادث رمان معروف دیگری از ژول ورن با عنوان جزیره اسرارآمیز می باشد.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب Captain Grant’s Children ترجمه ای است از کتاب Les Enfants du capitaine Grant (به فارسی: فرزندان کاپیتان گرانت) نوشته ژول ورن که نخستین بار در سال ۱۸۶۷ توسط انتشارات Hetzel در فرانسه منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد