دانلود کتاب Crocodile Tears | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

کتاب Crocodile Tears (به فارسی: اشک های تمساح) جلد هشتم از مجموعه Alex Rider نوشته Anthony Horowitz می باشد و ماجراهای آن دو ماه بعد از پایان حوادث کتاب Snakehead (جلد هفتم مجموعه) به وقوع می پیوندند.

موضوع داستان از این قرار است که یک شیاد به قدرت فراوانی که موسسه های امدادرسانی در جمع آوری پول برای مواقع بحرانی و فاجعه آمیز دارند، پی برده است؛ هر چه فاجعه بزرگتر، پول هم بیشتر! به همین دلیل نقشه او این است: ایجاد بزرگترین فاجعه بشری با شعبده بازی های ژنتیکی؛ توطئه و نقشه‌ای حساب شده برای ایجاد فاجعه‌ای که در آخر میلیون‌ها دلار پول را به جیب موسسه‌های امدادرسانی قلابی سرازیر می‌کند. الکس اینبار ماجراهای خود را در اسکاتلند و کنیا (کشوری در قاره آفریقا) پی می گیرد. او این نقشه‌ را که باعث خشکسالی و قحطی در آفریقاست، کشف و شیادان را رسوا کرده و هویت واقعی‌شان را آشکار می کند؛ گرچه در طی ماموریت تقریبا تا دهان تمساح‌های گرسنه هم می رود.

این کتاب در 12 نوامبر 2009 در انگلستان و در 17 نوامبر همان سال در ایالات متحده آمریکا منتشر شد.

اطلاعات کتاب

• کتاب Crocodile Tears (به فارسی: اشک های تمساح) نوشته Anthony Horowitz نخستین بار در سال 2009 توسط انتشارات Walker Books در انگلستان منتشر شد.

مجموعه الکس رایدر

در سال ۲۰۰۰، آنتونی هوروویتس نوشتن مجموعهٔ موفق Alex Rider (به فارسی: الکس رایدر) را آغاز کرد. این مجموعه داستان پسری به نام "الکس رایدر" را بازگو می‌کند که ناخواسته به دنیای جاسوسی برای سازمان جاسوسی بریتانیا کشیده می‌شود و خطرات بسیاری را از سر می‌گذراند. مجموعه‌ی الکس رایدر، مشهورترین اثر هوروویتس و مشهورترین مجموعه‌ی جاسوسی دنیا در میان کتاب‌ های نوجوانان است، تا آن‌جا که بسیاری به او لقب جیمز باند جوان را داده‌اند. لقب او، یعنی دو صفر هیچ، اشاره به لقب جیمز باند، مأمور دو صفر هفت دارد که به شکل طنز برای رایدر ساخته‌اند. تا به حال ۶۰۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده و جایزه های معتبر بسیار زیادی را از آن خود کرده است. این مجموعه در اروپا و آمریکا مانند هری پاتر پر طرفدار است. عناوین این مجموعه عبارتند از: • جلد اول: Stormbreaker (به فارسی: توفان شکن - ترجمه شده با عنوان دو صفر هیچ) • جلد دوم: Point Blanc (به فارسی: مقابل به هدف -ترجمه شده با عنوان مدرسه شوم) • جلد سوم: Skeleton Key (به فارسی: کلید اسکلتی - ترجمه شده با عنوان گذرگاه اسکلت) • جلد چهارم: Eagle Strike (به فارسی: ضربه عقاب - ترجمه شده با عنوان ضربه عقاب) • جلد پنجم: Scorpia (به فارسی: عقرب - ترجمه شده با عنوان عقرب) • جلد ششم: Ark Angel (به فارسی: آرک انجل - ترجمه شده با عنوان آرک انجل) • جلد هفتم: Snakehead (به فارسی: سَرماری - ترجمه شده با عنوان سرِ مار) • جلد هشتم: Crocodile Tears (به فارسی: اشک های تمساح - ترجمه شده با عنوان اشک تمساح) • جلد نهم: Scorpia Rising (به فارسی: خیزش عقرب - ترجمه شده با عنوان بازگشت عقرب) • جلد دهم: Russian Roulette (به فارسی: رولت روسی)

خلاصه کتاب

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: انگلستان

«یک تکنسین بمبی را درون پمپِ ایستگاه برقِ هسته ای "جوآدا" در هند کار می گذارد و زمانی که آنرا فعال می کند، کشته می شود. او در لحظات آخر درپوش اضطراری را باز می کند و ابری از بخارات هسته ای از درون ایستگاه به سمت جهان بیرون متصاعد می شود. موسسه امدادرسانی به نام "کمک های اولیه" به سرعت در مقابل این فاجعه واکنش نشان می دهد ...»

دو ماه از بازگشت الکس از استرالیا می گذشت و چند هفته اخیر آن برای الکس رویایی سپری شده بود. علت عمده خوشحالیش این بود که دوست دخترش، "سابینا پله ژر" به همراه خانواده خود غیر منتظره به انگلستان آمده بودند. سابینا یکی از معدود کسانی بود که از درگیری های الکس و ارتباط کاری او با سازمان MI6 خبر داشت.

خانواده پله ژر از الکس دعوت می کنند تعطیلات سال نو را با آنها بگذراند. های لندز جنوبی در اسکاتلند و در خانه ای که آنها اجاره کرده بودند: مهمانسرای شاهین. الکس به همراه خانواده پله ژر به اسکاتلند می روند و در آنجا به یک مراسم مهمانی که میزبان آن "دزموند مک کِین"، تاجر ثروتمند و بنیانگذار موسسه امدادرسانی "کمک های اولیه" است، می روند. زمانی که الکس، سابینا و پدرش در جاده و در حال برگشت از مهمانی هستند، لاستیک ماشینشان توسط یک تک تیرانداز مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و کنترل ماشین را از دست داده و به یک دریاچه سقوط می کنند. آنها با کمک یک هندی ناشناس از درون ماشین نجات پیدا می کنند و ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد