دانلود کتاب Earth Abides از George Stewart | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

Earth Abides از George Stewart

دانلود کتاب Earth Abides از George Stewart
  کتاب Earth Abides از George Stewart

 Earth Abides

نام کتاب: Earth Abides

نویسنده: George Stewart

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۳۰۵ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۶۸۱ کیلوبایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۴۰ میلادی

مکان: ایالات متحده آمریکا (ایالت کالیفرنیا)

در پی حادثه‌ای وحشتناک، بر اثر یک بیماری ناشناخته و مسری (که علائم آن همچون بیماریِ ویروسیِ “سرخک” به نظر می رسد)، میلیون‌ها انسان در سراسر کره زمین نابود می‌شوند. تا آن جا که عده بسیار کمی باقی می‌مانند. یکی از آنان به نام “ایش”، دانشمند زیست شناسی است که در روز واقعه به کوهستان رفته، از این رو، جان به سلامت درمی‌برد. او پس از جست و جوی بسیار زنی تنها را می‌یابد و با او ازدواج می‌کند. آن‌ها صاحب فرزندانی می‌شوند و اندک اندک افراد دیگری به جمع آن‌ها افزوده می‌شود؛ اما پس از گذشت سال‌ها از این واقعه به تدریج انسان‌ها از مدنیت دور شده و به همان دوران انسان نخستین باز می‌گردند و به دور از اضطراب و دغدغه زندگی بدوی را دردل طبیعت از سر می‌گیرند …

 

معرفی کتاب

در صورت شایع شدن يک مریضی ناشناخته از چند ميليارد جمعيت زمين بيش از چند صد نفري زنده نخواهند ماند. هواپيماهاي سريع السير ميكروب بيماري را در عرض چند روز در سراسر كره زمين پراكنده مي سازند و ميليونها انسان را به كام مرگ مي كشانند. شايد بعضي حيوانات پرندگان حشرات و گياهان به زندگي خود ادامه دهند و از مزاحمت انسان و مشكلاتي كه براي حيات آنان ايجاد كرده رهايي يابند. اما در اين حال زندگي آنان چگونه خواهد بود؟

کتاب Earth Abides (به فارسی: زمین ایستادگی می کند) نوشته جورج استوارت داستانی در ژانرِ علمی-تخیلی و گمانه زن و در زیرسبکِ آخرالزمانی و پادآرمانی (مدینه فاسده) که سقوط تمدن بر اثر یک بیماری ناشناخته و تولد دوباره آن را روایت می کند. حوادث کتاب در دهه ۱۹۴۰ و در ایالت کالیفرنیا آمریکا واقع می شوند.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب Earth Abides (به فارسی: زمین ایستادگی می کند) نوشته جورج استوارت نخستین بار سال ۱۹۴۹ توسط انتشارات معروف Random House در آمریکا منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد