دانلود کتاب Grip of the Shadow Plague | لی لی بوک رمان و داستان


رایگان    پولی
سبد خرید (0)
لی‌لی‌بوک به فروش می‌رسد! تماس با ما

معرفی کتاب

شیوع طاعون سایه داستان نبرد تاریخی نور و تاریکی است. آشیانه افسانه بار دیگر از سوی انجمن ستاره مغرب مورد حمله قرار می گیرد و نبرد بین نیروهای خیر و شر از سر گرفته می‌شود. کندرا و ست باز هم در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌گیرند. آشیانه افسانه، خانواده و دوستانشان در خطر نابودی قرار دارند و فرصتی برای اشتباه کردن وجود ندارد. ثانیه‌ها یکی پس از دیگری می‌گذرند و پناهگاه هر لحظه به سقوط نزدیک‌تر می‌شود.

براندون مول در شیوع طاعون سایه (همچون دو جلد قبلی مجموعه)، ضمن روایت داستانی جذاب و زیبا، تلاش می‌کند تا مفاهیم ارزشمندی را به مخاطبین جوانش انتقال دهد. کندرا و ست در این داستان فداکاری، ریسک‌پذیری منطقی و درست فکر کردن در لحظات بحرانی را می‌آموزند و بیش از پیش با توانایی‌های خود آشنا می‌شوند.

اطلاعات کتاب

• کتاب Grip of the Shadow Plague (به فارسی: شیوع طاعون سایه) نوشته براندون مول نخستین بار 21 آوریل 2008 توسط انتشارات Simon and Schuster در آمریکا منتشر شد.

مجموعه پنجگانه افسانه

مجموعه پنجگانه افسانه نوشته براندون مول می باشد. داستان این مجموعه داستان در مورد ورود یک خواهر و برادر به یک منطقه حفاظت شده و ماجراهایی که برای آنها پیش می آید است؛ والدین کندرا و ست مجبور هستند برای یک مسافرت هفده روزه آنها را ترک کنند. کندرا و ست به خانه پدربزرگ و مادربزرگ سورنسون فرستاده می شوند. در آنجا، پدربزرگ سورنسون مخفیانه سرپرستی مکانی اسرارآمیز و حفاظت شده به نام آشیانه افسانه را عهده دار می باشد؛ منطقه حفاظت شده ای که گونه های مختلف جادویی و اساطیری برای جلوگیری از انقراض نسل شان به آنجا پناه برده اند. در این پناهگاه تمام موجودات به لطف عهدنامه تأسیس منطقه از مصونیت برخوردارند و هرگونه سرپیچی از قوانین، عواقبی را برای موجود خاطی در پی دارد. در واقع در "آشیانه افسانه" هر کسی آنچه را که می‌کارد، برداشت می‌کند. نیکی در برابر نیکی و پلیدی در برابر پلیدی. در این بین پدربزرگ تصمیم میگیرد رازِ آنجا را برای نوه هایش فاش کنند تا شاید در آینده آنها سرپرستی آنجا را به عهده بگیرند. ولی داستان همیشه به خوبی و خوشی پیش نمی رود، انجمن ستاره مغرب در صدد از بین بردن این آشیانه هاست که به منظور حفاظت از موجودات جادویی بنا شده اند. این مجموعه بی شک یکی از بهترین مجموعه‌های فانتزی ای است که تا به حال نه تنها علاقمندان، بلکه استادان نویسنده ای هم چون کریستوفر پائولینی را به خود جلب کرده است. کریستوفر پائولینی، نویسنده اراگون در مورد این مجموعه می گوید: «مجموعه پنجگانه افسانه از چنان جذابیتی برخوردار است که من سه کتاب اول آن را در یک شب تمام کردم. تا ساعت 4:40 صبح بیدار ماندم تا پایان ماجرای کتاب سوم را بخوانم. هر کتاب بهتر از کتاب قبلی بود... پنجگانه افسانه بهترین مجموعه تخیلی است که در چند سال اخیر خوانده‌ام. ای کاش وقتی ده یا دوازده ساله بودم آن را می‌خواندم.» اورسون اسکات کارد، نویسنده مجموعه داستان‌های بازی اندر درباره این مجموعه می گوید: «در نگاه اول پنجگانه افسانه کتابی برای کودکان و نوجوانان به نظر می‌رسد، اما همچون هری پاتر این مجموعه نیز می‌تواند با صدای بلند در یک خانواده خوانده شود و بزرگ‌ترها نیز به اندازه بچه‌ها از آن لذت ببرند... در حق خودتان لطفی بکنید و اولین رمان مول را از دست ندهید؛ نویسنده‌ای که بی‌شک به یکی از برترین نویسندگان ژانر داستان‌های تخیلی تبدیل خواهد شد.» کلمبیا دیلی تریبیون نیز در مورد این مجموعه می گوید: «مجموعه پنجگانه افسانه آنقدر استادانه نگاشته شده و از چنان کششی برخوردار است که احساس می‌‌کنید جادویش روی شما نیز تاثیر می‌گذارد. جادوی کتاب، قدرت کنار گذاشتن آن حتی برای یک لحظه را نیز از خواننده سلب می‌کند. قدرت نویسندگی براندون مول شگفت‌انگیز است.» کتاب اول این مجموعه نیز پرفروش‌ترین کتاب آمریکا شناخته شد که اکنون در حال ساختن فیلم سینمایی و اکران آن هستند.

خلاصه کتاب

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: ایالات متحده آمریکا (ایالت کانکتیکوت)

آشیانه افسانه بار دیگر در خطر است: نیرویی نامریی نور موجودات جادویی پناهگاه را می بلعد و آنها را به موجوداتی خبیث و تاریک تبدیل می کند. "ست" خیلی زود از این موضوع مطلع می شود، ولی طاعون سایه به سرعت در حال گسترش است. فرصت کمی تا سقوط پناهگاه باقی مانده است و سورنسون ها به کمک نیاز دارند؛ اما به چه کسی می توانند اعتماد کنند؟ توصیه های "اسفینکس" همیشه عاقلانه بوده است، ولی آیا او یک خائن است؟ ممکن است "ونسا" که درجعبه خاموش محبوس است، اطلاعات به درد بخوری داشته باشد، اما آیا می توانند به او اعتماد کنند؟ در همین حال "کندرا" و چند تن اعضای شوالیه های سحرگاه به یک پناهگاه دور سفر می کنند تا یکی دیگر از ابزار های پنهان را بدست بیاورند.

آیا انجمن ستاره مغرب زودتر از آنها به ابزار دست پیدا خواهد کرد؟ آیا طاعون سایه تمام نور آشیانه افسانه را خاموش خواهد کرد؟...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد