دانلود کتاب Mr. Standfast | لی لی بوک رمان و داستان دانلود کتاب Mr. Standfast


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

رمان Mr. Standfast (به فارسی:  آقای استندفَست) از رمان های معروف ادبیات جاسوسی است که حوادث آن در طول جنگ جهانی اول واقع می شود.

ریچارد هنی اینبار باید به جستجوی رهبر یک تشکیلات جاسوسی عظیم که آزادانه در انگلستان فعالیت می کند بپردازد. تشکیلات شیطانی با نام "پرندگان وحشی" و رهبری که بسیار هوشمندتر و خطرناکتر از خودِ اوست. این ماموریت، پای او را از انگلستان به جزیره اسکای در شمال اسکاتلند باز می کند و سپس او را به کوه های آلپ در سوئیس می کشاند؛ ماموریتی برای نجات اروپا از آتشِ ارتش آلمان.

این رمان به همراه Greenmantle (به فارسی: سبزقبا)، دو رمان جان بوکان هستند که وقایع آنها در طول جنگ جهانی اول اتفاق می افتند.

عنوان کتاب:

عنوان این کتاب، از یکی از شخصیت های کتاب معروف The Pilgrim's Progress (به فارسی: سیر و سلوک زائر) نوشته جان بانیان گرفته شده است. در رمان بوکان، ریچارد هنی برای رمزگشایی پیام های سری بین خود و رابطانش از یک نسخه از کتابِ "سیر و سلوک زائر" استفاده می کند.

در فهرستی از روزنامه گاردین که 100 رمان‌ برتر تاریخ ادبیات انگلیس را معرفی می‌کند، "سیر وسلوک زائر" در رتبه اول دیده می‌شود. این شاهکار ادبی پس از "انجیل"، بزرگترین گستره‌ی خوانندگان انگلیسی‌زبان را از آن خود کرده و بیشترین تاثیر را روی نویسندگان نسل‌های بعد گذاشته است. از میان معروفترین چهره‌هایی که تحت تاثیر این رمان ادبیات تعلیمی قرار گرفتند، می‌توان به شارلوت برونته، ویلیام تکری، مارک تواین، سی.اس. لوییس، جان اشتاین‌بک و انید بلایتون اشاره کرد.

سیر و سلوک زائر، نخستین اثر چاپ شده در "هالبورن" بود که سال 1678 در 191 صفحه عرضه شد. پس از فروش بسیار موفق این کتاب، چاپ دوم آن به همراه بخش‌هایی اضافه شده‌، پیش از به پایان سال روانه‌ بازار کتاب شد. در سال 1679 سومین چاپ آن منتشر شد و تا زمان درگذشت بانیان در سال 1688، بارها تجدید چاپ شد. دومین جلد سیر و سلوک زائر  در سال 1684 به زیر چاپ رفت. حاصل عمر بانیان که یک پروتستان سختگیر بود‌، هیچ‌گاه از چرخه‌ی چاپ خارج نشده و تا کنون به بیش از 200 زبان دنیا برگردانده شده است.

بانیان نوشته‌هایش را با موعظه آغاز و به داستان ختم می‌کرد. همچون بسیاری از رمان‌های پرطرفدار، داستان‌های سیر و سلوک زائر‌، تلفیقی از واقعیت و تخیل نویسنده هستند. هریک از این سلسله داستان‌ها برگرفته از قصه‌های کهن‌، خواب‌های بانیان و یا ماجراهای دنیای واقعی بوده‌اند. موضوع این کتاب درباره‌ی فدیر است که با یک خواب می‌فهمد که باید از شهری که در آن هست (شهر فنا) سفر کند و به شهر آسمانی برود. ماجراهای معنوی و هدفداری در این راه برای او رخ می‌دهد تا او در مسیر کمال رشد پیدا کند. به گزارش گاردین،‌ شاهکار بانیان شخصیت‌های داستانی فراموش‌نشدنی همچون آقای وردلی وایزمن، لرد هیت‌گود و آقای استندفست را به خوانندگان ادبیات انگلیسی معرفی کرد که بنابر ویژگی‌های ادبیات کلاسیک هریک را می‌توان یک خصیصه‌ انسانی دانست. همین خصوصیت بود که موجب می‌شد طیف وسیعی از خوانندگان با شخصیت‌های این کتاب همزادپنداری کنند و خود را در ماجراهای آن‌ها درگیر کنند. داستان یک مرد در جست‌وجوی حقیقت، موضوع غالب بسیاری از این قصه‌هاست.

بانیان وجه تمایز درخشانی با دیگر نویسندگان هم‌عصرش داشت و آن گوش شنوا برای ریتم‌های ادبیات محاوره و سود بردن از آن در دیالوگ‌های بین شخصیت‌های کتابش بود. در یک کلام باید گفت داستان‌های بانیان ساده و باورپذیر بودند، اما نثر و سبک برجسته‌ی او بود که کارش را به اثری فرازمان طی قرن‌های گذشته بدل کرده است.

اطلاعات کتاب

• کتاب  Mr. Standfast (به فارسی:  آقای استندفَست) نوشته جان بوکان در سال 1919 توسط انتشارات

Hodder and Stoughton در انگلستان منتشر شد.

مجموعه رمان های ریچارد هَنی

جان بوکان شخصیت محبوب رمان های خود، ریچارد هَنی را با معروفترین اثرش یعنی "سی و نه پله" وارد دنیای ادبیات جاسوسی کرد. کاراکتری که با ساخت فیلم "سی و نه پله" توسط "آلفرد هیچکاک" معروفیت و محبوبیتش دو چندان شد. مجموعه پنج گانه رمانهای ریچارد هَنی به شرح ماجراجوئی ها و ماموریت های این جاسوس انگلیسی در دوران جنگ جهانی اول و بعد از آن می پردازد. عناوین این مجموعه پنج جلدی عبارتند از:

• The Thirty-Nine Steps (به فارسی: سی و نه پله)

• Greenmantle (به فارسی: سبزقبا)

• Mr. Standfast (به فارسی: آقای استندفَست)

• The Three Hostages (به فارسی: سه گروگان)

• The Island of Sheep (به فارسی: جزیره گوسفندان)

ماجرای رمان "سی و نه پله"  هشت هفته قبل از جنگ جهانی اول اتفاق می افتد. حوادث داستان های "سبزقبا" و "آقای استندفست" در طول جنگ جهانی اول و حوادث دو رمان آخر بعد از جنگ جهانی اول واقع می شوند.

خلاصه کتاب

زمان: 1918-1916 میلادی

مکان: انگلستان، اسکاتلند، سوئیس

در سالهای پایانی جنگ جهانی اول، با شروع فعالیت های مشکوک یک سازمان جاسوسی آلمانی در انگلستان، "ریچارد هَنی" از جبهه غرب فراخوانده می شود و به دستور مافوقش، "والتر بولیوانت" لباس رزم را کنار گذاشته و به جستجوی رئیس پشت پرده این تشکیلات جاسوسی فرستاده می شود. او در نقش یک صلح جوی معترض به جنگ و با نام مستعار "کُرنلیوس برند" به "کُتس وُلدز" در جنوب انگلستان فرستاده می شود و در آنجا منتظر دستورات بعدی برای شروع شکار می ماند ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد