دانلود کتاب Our Game از John Le Carre | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

Our Game از John Le Carre

دانلود کتاب Our Game از John Le Carre
  کتاب Our Game از John Le Carre

Our Game

نام کتاب: Our Game

نویسنده: John Le Carre

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۲۴۴ صفحه

فرمت: EPUB

حجم: ۲۹۴ کیلوبایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۹۰ میلادی

مکان: انگلستان؛ روسیه

“جنگ سرد” با پيروزي متفقين پايان گرفته است و “دیوار برلین”، پرده آهنین جنگِ سرد فروریخته است. “تيم كرنمر” سر جاسوس عاليرتبه بريتانيا، در سنين ميانسالي باز نشسته شده و به همراه زن جواني به نام “اِما” كه دل به او سپرده، به روستاي “سامرست” در شمال انگلستان پناه مي برد و زندگي نويني را آغاز مي كند. دکتر “لاری پتیفر”، دوست قدیمی و جاسوس دوسره دست پرورده كرنمر نیز با پایان هیاهوی جنگ سرد، در دانشگاه “باث” به تدریس مشغول شده است. ولي زماني كه اِما و لاري پتيفر با هم ناپديد مي شوند، همه چیز به هم می ریزد. كرنمر خود را هدف توطئه هولناكي يافته و در حاليكه تحت پيگرد و تعقيب همكاران اطلاعاتي سابقش و پليس بريتانيا قرار می گیرد، به اجبار متواري مي شود. او در اديسه پر جاذبه اش به بخشهاي پر هرج و مرج و بي قانون مسكو و جنوب روسيه می رود و مي كوشد تا آنچه را كه از زندگاني در هم شكسته اش باقي مانده نجات بخشد …

 

معرفی کتاب

جان لوكره در سال ۱۹۳۱ متولد شده و در دانشگاه هاي “برن”، “سوئيس” و “آكسفورد” انگلستان تحصيل كرده است. مدتي در دانشگاه شهيرپرور “ايتون” تدريس نموده و سپس به مدت حدود پنج سال در “وزارت اطلاعات انگلستان” (MI6) بخدمت اشتغال داشته است. سومين كتاب او به نام The Spy Who Came in from The Cold (كه با عنوان های جاسوس جنگ سرد و جاسوسی که از سردسیر آمد به فارسي ترجمه شده)، برايش شهرت جهاني كسب كرد.

از آن پس لوكره همچنان مكان خود را در ميان مشاهير ادبيات انگلستان حفظ كرده است. رمانهاي سياسي جاسوسي و اجتماعي او، طي سه دهه در اروپا و امريكا همواره جزو بهترين و پرفروش ترين ها بوده اند. پس از پايان جنگ سرد، دوستداران لوكره خوف آن داشتند كه با فروپاشي “اتحاد جماهير شوروي” و ختم غايله رقابتهاي جاسوسي بين دو جناح سياست جهاني شرق و غرب، لوكره نيز بستر غني سوزه هاي جاسوسي خود را از دست داده و ديگر حرفي براي گفتن نداشته باشد. دو رمان بزرگ و اساسي او كه (مدير شب و ترفند ما) كه طي همين دوران نوشته شده، شكوفايي استعداد خارق العاده او را به اثبات مي رساند.

جان لوكره تنها نويسنده اي است كه مقوله رمانهاي جاسوسي پر التهاب و پر تحرك را هم عرض و غناي آثار ارزشمند ادبي نموده است. لوكره سبك نوشتاري پست مدرن شيوه خود را دارد. و جزو معدود نويسندگاني است كه كه با سهولت از تركيب زمان بندي ها ي گوناگون در جملات و پاراگراف هاي خود استفاده مي كند، بي آنكه آسيبي به متن روان و ساختار منحصر به فرد نوشتار خود برساند.

Our Game (به فارسی: بازی ما)، داستان جذاب زندگاني سرجاسوس خبره انگلستان، تيم كرنمرِ ۴۸ ساله است. داستاني پر جاذبه متناوب و در ظاهر آرام كه تدريجا فنرهاي آن منقبض شده و در طول داستان، خواننده را در تب و تاب نگاه مي دارد. با تشريح درد و رنج مردي گرفتار در دام خصلتهاي دو رويه متضاد، تفاهم و تعاضد طبيعتش. جان لوكره تمام مهارت و ملاحت هنر خود را در رمان نويسي روشنفكرانه پست مدرن با زير كورانهاي التهاب و چالشهاي غافلگيرانه، بمنصه ظهور رسانيده است.

عنوان کتاب:

عنوان اصلی کتاب Our Game (بازی ما) می باشد. “بازی ما” نام گونه ای از فوتبال است که در کالج وینچستر بازی می شود و درواقع اشاره به دوران تحصیلِ شخصیت های اصلی داستان (تیم کرنمر و لاری پتیفر) در کالج وینچستر دارد.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب Our Game (به فارسی: بازی ما) نوشته جان لوکره نخستین بار سال ۱۹۹۵ توسط انتشارات

Hodder and Stoughton در انگلستان منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد