دانلود کتاب Snakehead | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

کتاب Snakehead (به فارسی: سر ماری) جلد هفتم از مجموعه محبوب Alex Rider (الکس رایدر) است که حوادث آن دقیقا به دنبال ماجراهای کتاب ششم، آرک انجل به وقوع می پیوندند.

الکس که در پایان آن کتاب از فضاپیما بیرون پریده، در آبهای استرالیا فرود می آید و برای بهبود از حوادث اخیر به یک پایگاه نظامی در استرالیا انتقال داده می شود، اما خرابکاریهای "عقرب" اینبار هم پای او را به ماجرا و ماموریت جدیدی باز می کند. اینبار الکس باید در بانکوک و جنوب شرق آسیا به ماجراجویی بپردازد. در این کتاب الکس با پدرخوانده اش، آنتونی شان هاول (اَش) ملاقات می کند و برای بار دوم به مقابله با عقرب می پردازد.

عنوان کتاب از نام دسته های معروف تبهکاری جنوب شرق آسیا، موسوم به سرماری گرفته شده که به کار قاچاق دارو، انسان، اسلحه و پاسپورت های غیرقانونی می پردازند. کتاب ابتدا در 28 سپتامبر سال 2007 در استرالیا منتشر شد و سپس با فاصله زمانی تقریبا یک ماه در 31 اکتبر همان سال در انگلستان منتشر گردید.

اطلاعات کتاب

• کتاب Snakehead (به فارسی: سر ماری) نوشته Anthony Horowitz نخستین بار در 28 سپتامبر سال 2007 توسط انتشارات Walker Books در استرالیا منتشر شد.

مجموعه الکس رایدر

در سال ۲۰۰۰، آنتونی هوروویتس نوشتن مجموعهٔ موفق Alex Rider (به فارسی: الکس رایدر) را آغاز کرد. این مجموعه داستان پسری به نام "الکس رایدر" را بازگو می‌کند که ناخواسته به دنیای جاسوسی برای سازمان جاسوسی بریتانیا کشیده می‌شود و خطرات بسیاری را از سر می‌گذراند. مجموعه‌ی الکس رایدر، مشهورترین اثر هوروویتس و مشهورترین مجموعه‌ی جاسوسی دنیا در میان کتاب‌ های نوجوانان است، تا آن‌جا که بسیاری به او لقب جیمز باند جوان را داده‌اند. لقب او، یعنی دو صفر هیچ، اشاره به لقب جیمز باند، مأمور دو صفر هفت دارد که به شکل طنز برای رایدر ساخته‌اند. تا به حال ۶۰۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده و جایزه های معتبر بسیار زیادی را از آن خود کرده است. این مجموعه در اروپا و آمریکا مانند هری پاتر پر طرفدار است. عناوین این مجموعه عبارتند از: • جلد اول: Stormbreaker (به فارسی: توفان شکن - ترجمه شده با عنوان دو صفر هیچ) • جلد دوم: Point Blanc (به فارسی: مقابل به هدف -ترجمه شده با عنوان مدرسه شوم) • جلد سوم: Skeleton Key (به فارسی: کلید اسکلتی - ترجمه شده با عنوان گذرگاه اسکلت) • جلد چهارم: Eagle Strike (به فارسی: ضربه عقاب - ترجمه شده با عنوان ضربه عقاب) • جلد پنجم: Scorpia (به فارسی: عقرب - ترجمه شده با عنوان عقرب) • جلد ششم: Ark Angel (به فارسی: آرک انجل - ترجمه شده با عنوان آرک انجل) • جلد هفتم: Snakehead (به فارسی: سَرماری - ترجمه شده با عنوان سرِ مار) • جلد هشتم: Crocodile Tears (به فارسی: اشک های تمساح - ترجمه شده با عنوان اشک تمساح) • جلد نهم: Scorpia Rising (به فارسی: خیزش عقرب - ترجمه شده با عنوان بازگشت عقرب) • جلد دهم: Russian Roulette (به فارسی: رولت روسی)

خلاصه کتاب

زمان: قرن بیستم میلادی

مکان: استرالیا

"الکس رایدر" بعد از منفجر کردن ایستگاه فضایی "آرک انجل" و بیرون پریدن از فضاپیما، در آبهای استرالیا فرود می آید و توسط یک هواپیمای آمریکایی مجهز به یک پایگاه نظامی در استرالیا برده می شود. اینبار الکس فکر می کند که فارغ از ماجراجویی می تواند نفس راحتی بکشد و با سربازان به گشت و گذار و تفریح بپردازد. اما طولی نمی کشد که وارد ماجرا و ماموریتی جدید می شود.

"عقرب" برگشته است و خطرناك‌تر از هميشه، با دسته‌هاي جنايتكار در جنوب‌شرقي آسيا همكاري مي‌كند. گروه‌هاي شناخته‌شده‌اي مانند "سر مار" كه دارو، اسلحه و بدتر از همه انسان قاچاق مي‌كنند. الكس مايل نيست عليه آن‌ها كاري كند، اما زماني كه سرويس مخفي استراليا از او درخواست مي‌كند كه در نقش یک مهاجر افغان در يكي از دسته‌ها نفوذ كند، تنها به يك دليل مي‌پذيرد. تا با پدرخوانده‌اش كار كند؛ كسي كه هرگز از وجود او خبر نداشت، به اين اميد كه اطلاعات بيشتري در مورد والدين خود به دست آورد. با وجود اين، آنچه او كشف مي‌كند يك راز است كه مأموريت او را تبديل به تاريك‌ترين و خطرناك‌ترين مأموريت او مي‌كند. اینبار او باید به کمک نیروی مخفی استرالیا و پدرخوانده اش برود و پا به دنیای زیرزمینی تبهکاران جنوبِ شرق آسیا بگذارد: دنیای بیرحم "سرماری ها" ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد