دانلود کتاب The Autobiography of Joseph Stalin | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

کتاب شرح حال من ژوزف استالین روایت دیگری است از زندگی ژوزف استالین (1953ـ1879)، رهبر سابق اتحاد جماهیر شوروی كه مطالب آن در قالب "داستان" از زبان نامبرده روایت می‌شود. در این كتاب، راوی یك مخاطب فرضی نیز دارد و آن رقیب و دشمن اصلی استالین، یعنی تروتسكی است كه در بخش زیادی از خاطرات استالین حضور دارد و در رویدادهای اوایل قدرت‌گیری استالین تاثیر به سزا دارد. وقایعِ اصلی داستان در طول سالهای 1940-1937 میلادی روایت می شوند، اما داستان با فلش بک های بسیار زندگی استالین را از زمان تولدش (1879) تا سالهای مذکور بازگویی می کند.

ریچارد لوری در یک رمان مسحور کننده که تعلیق و هیجان یک رمان تریلر و دقت و صحت یک نوشته تاریخی را در هم ادغام کرده است، ذهن یک هیولا را روانشناسی می کند و هر اتم از جنونش را می شکافد و در نهایت از منطق آدمکشِ استالین این نتیجه استخراج می شود: «لئون تروتسکی درصدد کشتن من است.» دروغ پارانوئیدی و بدگمانانه ای که برای استالین بیش از حد واقعی به نظر می رسد.

این کتاب با ديگر كتب نگارش يافته در مورد استالين متفاوت است. تاكنون مقالات و پاره‌نوشته‌ها و كتاب‌های بی‌شماری در مورد ژوزف استالين نگاشته شده است. اما تزاريست‌ها، كمونيست‌ها، ليبراليسم‌ها، سياستمداران و… هر يك از ديدگاه و طبع نظر خود به آن پرداخته‌اند. اما اين كتاب با ديدي فراجناحی و واقع‌گرايانه به بررسی بيوگرافی و عملكرد ژوزف استالين پرداخته و كوشيده است تا با نگاهی‌ بی‌طرف و فراحزبی اين شخصيت را بررسی كند.

گفتنی است ژوزف استالین در شهر گوری گرجستان متولد شد. از جوانی وارد محافل كارگری و مبارزاتی شد و به اندیشه‌های لنین علاقه‌مند گردید. وی بعدها به جناح بلشویك‌ها پیوست و به خاطر مبارزاتش دوبار به سیبری تبعید شد. در سال 1904 از همكاران نزدیك لنین شد و از سال 1905 به بعد یكی از رهبران حزب كمونیست روسیه شد. وی نخست به سمت دبیركل حزب كمونیست برگزیده شد. در سال 1923 رئیس كمیساریاهای روسیه گردید و سرانجام پس از مرگ لنین در سال 1924 قدرت را در دست گرفت.

اطلاعات کتاب

• کتاب The Autobiography of Joseph Stalin (به فارسی: زندگینامه ژوزف استالین) نوشته ریچارد لوری نخستین بار سال 1999 در آمریکا منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: 1940-1879 میلادی

مکان: روسیه (شهر مسکو)

من با نام ژوزف جوگاشویلی در 21 دسامبر 1879 در بخشی از امپراتوری تزار در ارتفاعات قفقاز، به نام گرجستان در شهر گوری متولد شدم که تروتسکی آن را موزه نژادشناسی بزرگ از فرهنگ ترکها، ارمنی ها و پارسی ها می نامد. اما آنچه به نظر می رسد تروتسکی درنیافته است، یک خرافه قدیمی پارسی است که می گوید متولدین پسر 21 دسامبر، روز بلندترین شب سال (شب یلدا) باید در لحظه تولد کشته شوند. هنگامی که من در سن هشت یا نه سالگی از این خرافه آگاه شدم، لرزشی از وحشت و شادی را مستقیما در تنم احساس کردم: یک علامت ...

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد