دانلود کتاب The Black Tulip از Alexander Dumas | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

The Black Tulip از Alexander Dumas

دانلود کتاب The Black Tulip از Alexander Dumas
  کتاب The Black Tulip از Alexander Dumas

The Black Tulip

 

نام کتاب: The Black Tulip

نویسنده: Alexander Dumas

انتشارات: Feedbooks

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۲۲۰ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۸۱۴ کیلوبایت

 

بخشی از کتاب

در پایین، درون کوچه، مردم “کرنی” را از کلسکه بیرون کشیدند و هنوز او را روی رکاب نیاورده بودند که یک ضربه شدید میله آهنی بر فرق او خورد و سخت بر زمینش افکند. با وجود این کرنی کوشید برخیزد، ولی دوباره بر زمین افتاد. بعد مردم دو پای او را گرفتند و او را در میان جمعیت روی زمین کشیدند به طوری که خطی از خون، از خون سر و زخم های او، روی زمین به وجود آمد. سایرین با خوشحالی و شعف بدین منظره چشم دوخته و همراه با جسد کرنی در کوچه می دویدند …

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۶۷۲ میلادی

مکان: هلند، شهر هارلِم

شخصی به نام “کورنلیوس ون برلی” در جریان یک مسابقه، لاله سیاه بی نظیزی را پرورش داده است. اما از بخت بد به زندان می افتد و در مدتی که در زندان است، همسایه بدذات او، لاله بی نظیرش را می دزدد …

 

معرفی کتاب

لالهٔ سیاه، نام یک رمان تاریخی نوشتهٔ الکساندر دوما، نویسندهٔ اهل فرانسه است. این کتاب یکی از آثار ادبی برجستهٔ جهان است.

زمینه تاریخی داستان:

گفته می شود الکساندر دوما این داستان را در مورد وضعیت سیاسی هلند در سال ۱۶۷۲ نوشته است و در نوشتن آن از زندگی واقعی “یوهان” و “کورنلیوس دوویت” که هر دو به اعدام محکوم شدند، الهام گرفته است.

خط سیر داستان:

داستان با یک رویداد تاریخی آغاز می شود. در سال ۱۶۷۲ با مجازات یک حقوق بگیر هلندی اعظم توسط یک اوباش هموطن خود ماجرا آغاز می شود. که توسط بسیاری به عنوان یکی از دردناک ترین وقایع تاریخ هلند به شمار می رود. این رخداد به گونه ای دراماتیک و با آب و تاب بسیار توسط الکساندر دوما شرح داده شده است. خط اصلی داستان در طول هجده ماه اتفاق می افتد. در همین حین شهرداریِ “هارلِم” برای کسی که بتواند یک لاله ی سیاه رشد دهد، جایزه ای ۱۰۰,۰۰۰ گیلدری تعیین کرده است. رقابت بین بهترین باغبان های کشور برای بدست آوردن جایزه و شهرت و افتخار به اوج خود رسیده. تنها قدیمی ترین شهروندان که نزدیک به سی سال قبل ساکن این شهر بوده اند، لاله ای سیاه را به یاد دارند و خود آن شهروندان نیز خود را وارد جریان مسابقه میکنند. ناگهان یک جوان بورژوازی زمانی که تقریبا موفق شده بود به زندان می افتد. او در انجا دختر یک نگهبان زندان را ملاقات میکند. کسی که مایه تسلی و یاری رسان او خواهد شد و در نهایت نیز به منجی او بدل خواهد گشت.

شخصیت های داستان:

پادشاه انگلستان ویلیام سوم، پادشاه فرانسه لوئی چهاردهم، کورنلیوس دوویت، یوهان دوویت، سرهنگ فن دیکن، دکتر کورنلیوس ون برلی، کنت تیلی، گریفوس، رزا و …

دیالوگ های به یاد ماندنی کتاب:

• کنده کاری بالای در سلول کورنلیوس ون برلی: “گاهی رنج ها آنقدر عظیم اند که دیگر هرگز نیازی نیست انسان در زندگیش جمله (من خیلی خوشحالم) را تکرار کند.”

• ماری آنتونی: “بگذار مردم کیک بخورند.”

 

اطلاعات کتاب

• کتاب  The Black Tulip (به فارسی: لاله سیاه) ترجمه ای است از کتاب  La Tulipe noire (به فارسی: لاله سیاه) نوشته الکساندر دوما که در سال ۱۸۵۰ توسط انتشارات Baudry در فرانسه منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد