دانلود کتاب The Further Adventures of Robinson Crusoe | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

The Further Adventures of Robinson Crusoe (به فارسی: ادامه ماجراهای رابینسون کروزوئه)، اثر نویسنده انگلیسی دانیل دفو در واقع همانطور که از نامش پیداست به ادامه ماجراجویی های رابینسون کروزوئه می پردازد که هیجان آن چیزی از خود کتاب "رابینسون کروزوئه" کم ندارد، ولی متاسفانه در ایران تا حدودی ناشناخته است. در این کتاب رابینسون کروزوئه بعد از مرگ همسرش، با خدمتکار وفادارش، جمعه دوباره به جزیره برمی گردند. پس از مدتی اقامت در آنجا، آنها عازم برزیل می شوند و از آنجا به دماغه امید نیک و سپس ماداگاسکار و از آنجا به جنوب شرقی آسیا، چین، سیبری و ... سفرنامه خیالی شگفت انگیز و سرشار از ماجرا و هیجان از دانیل دفو که در هر قدم، خواننده را مجذوب خود خواهد کرد.

کتاب ادامه ماجراهای رابینسون کِروزوئه  چهار ماه بعد از انتشار کتاب رابینسون کروزوئه منتشر شد و همانطور که در عنوان طولانی کتاب آمده بود قرار بوده است به عنوان دومین و آخرین قسمت ماجراهای رابینسون کروزوئه باشد اما دانیل دفو بعد از این کتاب، کتاب سوم این مجموعه را با عنوان تفکرات جدی در زندگی و ماجراهای شگفت‌انگیز رابینسون کروزوئه به نگارش درآورد.

اطلاعات کتاب

• کتاب The Further Adventures of Robinson Crusoe (به فارسی: ادامه ماجراهای رابینسون کروزوئه) نوشته دانیل دفو، نویسنده معروف انگلیسی اولین بار در سال 1719 توسط انتشارات W. Taylor در انگلستان منتشر شد.

خلاصه کتاب

زمان: 1899-1600 میلادی

مکان: انگلستان، شهرستان بدفوردشایر، شهر بِدفورد

رابینسون کروزوئه پس از بازگشت از جزیره، در بِدفورد انگلستان تکه زمینی خریده و به زندگی عادی خود مشغول است. او ازدواج کرده است و هم اکنون سه فرزند دارد: دو پسر و یک دختر. به نظر می رسد همه چیز در زندگیش بر وفق مراد است یا شاید فقط به نظر برسد. وسوسه ای شدید تمام ذهن و فکر رابینسون را فراگرفته و همه وقت و همه مکان از آن سخن می گوید و در هر بحثی موضوع را به آن می کشاند: بازگشت به جزیره ای که 27 سال در آن محکوم به انزوا شده بود! هیچکس سخنانش را جدی نمی گیرد به جز همسرش، کسی که رابینسون با چشمان پر از اشک اینچنین با او درد دل می کند: « من خواهم رفت اما با تو، نمی توانم تو را رها کنم.»

در این میان یک اتفاق شوم و ناگهانی زندگی رابینسون را تیره میکند: مرگ همسرش. پس از پشت سر گذاشتن دوران غم و ماتم دیگر هیچ دلبستگی برای ماندن در بدفورد برای رابینسون نمی ماند. او و خدمتکار وفادارش، جمعه سوار بر کشتی از طریق ایرلند عازم جزیره می شوند. وقتی به آنجا می رسند متوجه می شوند که افرادی که پس از خروج رابینسون از جزیره، در آنجا ساکن بوده اند سر ناسازگاری با یکدیگر گذاشته اند؛ اما با حمله آدمخواران به جزیره، همه آنها برای دفع خطر آنها با یکدیگر متحد شده اند. در این بین رابینسون نیز نهایت تلاش خود را به کار می گیرد تا بتواند امنیت آنها را تامین کند ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد