دانلود کتاب The Great Philosophers از Bryan Magee | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

The Great Philosophers از Bryan Magee

دانلود کتاب The Great Philosophers از Bryan Magee
 کتاب The Great Philosophers از Bryan Magee

 The Great Philosophers

نام کتاب: The Great Philosophers

نویسنده: Bryan Magee

انتشارات: Oxford University Press

سال نشر: ۱۹۹۲

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۳۵۴ صفحه

فرمت: PDF

حجم: ۱۱٫۳ مگابایت

 

معرفی کتاب

صدها تاريخ فلسفه با دامنه‌های گوناگون و از زوايای مختلف به بسياری از زبانها وجود دارد كه چند مجلد انگشت‌شمار از آنها به فارسی ترجمه شده است. اما در این میان امتیاز این کتاب چیست؟

در کتاب The Great Philosophers (به فارسی: فلاسفه بزرگبرایان مگی درباره هر فیلسوف با یکی از فیلسوفان معاصر مصاحبه می کند که در جامعه علمي و دانشگاهي غرب، متخصصِ موضوعِ بحث شناخته شده است. بنابراين مطلب از دو نظر جالب توجه است، هم فيلسوفي كه بحث درباره اوست و هم كسي كه راجع به او سخن مي‌گويد. مثلاً ما نه تنها مي‌خواهيم بدانيم كه دكارت و هيوم و كانت و شوپنهاور و راسل و ويتگنشتاين چه انديشيده‌اند و به چه جهت چنين نامي در جهان دارند، بلكه كنجكاويم بدانيم كه چهره‌هاي سرشناسي در فلسفة معاصر چون برنارد ويليامز و جان پاسمور و وارناك و كاپلستن و اير و سرل دربارة آنان چه مي‌گويند و خود برایان مگی نیز آنچنان موضوع بحث را داغ میکند و سوالاتی بسیار مفید میپرسد که موضوع به حد مطلوب روشن میشود. لذا نه تنها در این کتاب با اندیشه های فیلسوفان گذشته با کیفیت مناسب آشنا می شویم، بلکه با نظریات فیلسوفان معاصری چون برنارد ویلیامز، جان پاسمور، وارناک، کاپلستن و ایر و سرل نیز در ارتباط با فلاسفه پیشین و طرز نگرششان آشنا می شویم. وجه دیگر امتیاز کتاب، آشنا شدن خواننده با آخرین تحولات در برداشتهای فلسفی معاصر است. از دیگر امتیازات کتاب، قالب گفتگویی آن است که آنرا بالطبع ساده تر و قابل فهم تر، و جزئیات مسائل را آشکارتر می سازد.

کتاب The Great Philosophers شاید بهترین کتاب جدی برای آشنایی با فیلسوفان بزرگ تاریخ و طرز تفکر ایشان و چکیده مهمترین مسائل مطرح شده توسط ایشان باشد که برگردان گفتگوهای تلویزیونی براین مگی با فیلسوفان و اساتید معاصر فلسفه است، به دلیل ساختار گفتگویی کتاب و نیز تلاش طرفین بر حفظ سادگی در ارائه مطالب، برای آشنایی با فلسفه منبعی عالی به شمار می آید. البته نباید از ستایش ترجمه عالی استاد فولادوند هم در افزایش قدر و ارزش این کتاب برای خواننده فارسی زبان غافل ماند.

برایان مگی نویسنده، شاعر و سیاستمدار بریتانیایی است که به دلیل نگارش کتاب‌های همه‌فهم درباره فلسفه معروف است. از برایان مگی، قبلا در شبکه چهار خودمان یک برنامه، دوبله و پخش می شد که در آن این شاعر و سیاستمدار انگلیسی، با فیلسوف های معاصر بحث می کرد. (آن کتاب با عنوان “مردان اندیشه” به قلم همین مترجم و از طرف انتشارات طرح نو منتشر شد)

 

اطلاعات کتاب

• کتاب The Great Philosophers (به فارسی: فلاسفه بزرگ)، نخستین بار توسط انتشارات BBC Books در سال ۱۹۸۷ منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد