دانلود کتاب The Guns of Navarone از Alistair Maclean | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

The Guns of Navarone از Alistair Maclean

دانلود کتاب The Guns of Navarone از Alistair Maclean
کتاب The Guns of Navarone از Alistair Maclean


 

نام کتاب: The Guns of Navarone

نویسنده: Alistair Maclean

زبان: انگلیسی

تعداد صفحات: ۲۱۹ صفحه

فرمت: EPUB

حجم: ۴۱۱ کیلوبایت

 

خلاصه داستان

زمان: ۱۹۴۳ میلادی

مکان: یونان (جزیره ناوارون)

۱۲۰۰ سرباز گرسنه و بيمار انگليسي در جزيره “کروس” در آب هاي يونان گرفتار شده اند و تنها راه دسترسي به اين جزيره، از طريق تنگه “ناوارون” است؛ ولي نيروهاي آلماني كه كنترل ناوارون را در دست دارند با نصب دو توپ غول پيكر راه عبور رزم ناوهاي انگليسي را مسدود كرده اند. فرمانده انگليسي به ۶ نفر از زبده ترين و بهترين افراد خود كه در كوهنوردي و مواد منفجره متخصص هستند، مأموريت مي دهد كه تا روز حمله نيروي دريايي انگلستان به كمك مقاومت يوناني جزيره ناوارون، توپ ها را از كار بیندازند. گروه ۶ نفره به سمت ناوارون حركت مي كند و با مقاومت جزيره تماس برقرار مي سازد تا آذوقه و مهمات دريافت كند و خود را براي صعود از صخره هاي بلند و صاف ناوارون آماده كند ولي …

 

معرفی کتاب

داستان The Guns of Navarone (به فارسی: توپ های ناوارون) داستان فداکاری و هوشیاری گروهی کوچک از نیروهای انگلیسی در خلال جنگ جهانی دوم است که ضربه ای مهلک را به نیروهای آلمانی وارد می کنند. کتاب در سال ۱۹۵۷ منتشر شد و از روی آن فیلمی با نام توپهای ناوارون به کارگردانی جی. لی. تامپسون و با بازی گریگوری پک، آنتونی کوئین، ایرنه پاپاس، لیلا کدورا و دیوید نیون در سال ۱۹۶۱ ساخته شد. این فیلم بهترین اقتباس از آثار این نویسنده است که در رده صد فیلم برتر دنیا به انتخاب منتقدان جهانی قرار دارد.

موفقیت فیلم “توپهای ناوارون” که از روی کتاب مک لین تهیه شده بود، او را بر آن داشت تا کتابی بر ادامه این فیلم بنویسد و اینگونه شد که تنها کتاب دنباله ای او در سال ۱۹۶۸ با عنوان Force 10 from Navarone (به فارسی: نیروی ده از ناوارون) منتشر شد.

زمان و مکان وقوع داستان:

حوادث کتاب سال ۱۹۴۳ و در بحبوحه جنگ جهانی دوم به وقوع می پیوندند. مکان وقوع حوادث داستان یک جزیره تخیلی به نام جزیره ناوارون از مجموعه جزایر یونان در دریای اژه است که در نزدیکی سواحل ترکیه قرار دارد و کنترل آن به دست نیروهای آلمانی است. سربازان انگلیسی در جزیره کروس گرفتار شده اند و توپهای غول پیکر ناوارون انجام هرگونه عملیات نجاتِ دریایی برای آنها را غیرممکن ساخته است و تنها راه نجاتشان از کار انداختن این توپهاست.

زمینه تاریخی داستان:

هر چند جزیره یونانی ناوارون وجود خارجی ندارد و کاملا تخیلی است؛ اما وقایع داستان با تصرف جزیره یونانی لِروس در دریای اژه توسط نیروهای آلمانی و تلاش متفقین برای بازپس گیری آن منطبق است. داستان براساس نبرد لِروس در جنگ جهانی دوم و توپهای ساحلی این جزیره نوشته شده است که بزرگترین و پیشرفته ترین توپخانه استفاده شده در جنگ جهانی دوم بودند که توسط ایتالیایی ها ساخته شد و مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن آلمانها تا قبل از شکستشان در این جزایر آن را مورد استفاده قرار دادند.

 

اطلاعات کتاب

• کتاب The Guns of Navarone (به فارسی: توپ های ناوارون) نوشته آلسیتر مک لین در سال ۱۹۵۷ توسط انتشارات Collins در انگلستان منتشر شد.

 

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

پاسخی بگذارید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد