دانلود کتاب Twenty Thousand Leagues Under The Sea | لی لی بوک


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

معرفی کتاب

کتاب Twenty Thousand Leagues Under The Sea (به فارسی: بیست هزار فرسنگ زیر دریا) از آثار مشهور ادبیات کلاسیک جهان است که برای نوجوانان نوشته شده است. داستان ماجرای سه مرد است که در جست‌وجوی هیولایی عظیم‌الجثه در دریا هستند و ناگهان متوجه شدند هیولای مورد نظرشان زیردریایی بی‌نظیر کاپیتان نمو است و آنان در زیردریایی زندانی می‌شوند و سفر آنان در زیر اقیانوس این‌گونه آغاز می‌شود.

در این داستان کاپیتان نمو را بیشتر از زاویه دید و قضاوت پروفسور آروناکس و همراهانش می‌بینیم. آنها کاپیتان نمو را مردی کمابیش دیوانه و دنیا گریز می‌یابند که چون یکی از کشورهای اروپایی خانواده‌اش را از بین برده، او به دنبال انتقام است به همین دلیل کشتی‌های روی آب را غرق می‌کند. این مسایل باعث شده بود تا مردم فکر کنند زیر دریایی او یک هیولاست. از لحاظ زمانی، در واقع حوادث این کتاب قبل از کتاب جزیره اسرارآمیز اتفاق می افتد. تخیل بسیار قوی ژول ورن البته با توجه به دانش آن زمان واقعا شگفت انگیز و بینظیر می باشد. کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا به همراه کتابهای سفر به مرکز زمین و دور دنیا در هشتاد روز از آثار جاودان ژول ورن هستند.

اطلاعات کتاب

• کتاب Twenty Thousand Leagues Under The Sea ترجمه ای است از کتاب

Vingt mille lieues sous les mers (به فارسی: بیست هزار فرسنگ زیر دریا) نوشته Jules Verne که نخستین بار در سال 1870 توسط انتشارات Hetzel در فرانسه منتشر شد.

 

خلاصه کتاب

زمان: 1868 میلادی

مکان: ایالات متحده آمریکا

در آغاز سال 1868 میلادی شایعه شگفتی در جهان طنین انداز شد که یک هیولای اسرارآمیز دریایی به کشتی ها حمله کرده و آنها را به قعر دریا میفرستد. ناگهان توجه جهان به اعماق آبها جلب می‌شود. مردم جهان متوجه موجود ناشناسی می‌شوند، که در اعماق آب‌ها زندگی می‌کند. عده‌ای گمان می‌کنند او یک کوسه بزرگ است، اما عدهٔ دیگری معتقدند که او نوعی هیولای دریایی ناشناخته‌است. اما کمتر کسی می‌تواند تصورش را بکند، که آن موجود، وسیله‌ایست ساخته دست بشر.

پروفسور "آروناکس" به همراه "ندلند" که صیاد نهنگ است، و یک دوست دیگر، با یک کشتی تحقیقاتی مسلح و توپ دار به نام آبراهام لینکلن، به جستجوی این هیولای زیر آب می‌روند. اما کشتی در اثر برخورد با آن موجود آسیب می‌بیند و پروفسور آروناکس و همراهانش، از یک زیردریایی سر در می‌آورند. چیزی که تا کنون مانندش را ندیده و حتی تصورش را هم نکرده‌اند. آنها با زیردریایی "ناتیلوس" سفر می‌کنند و شگفتیهای دنیای آب را می‌بینند، و در همین حین با کاپیتان "نمو"، ناخدا و مالک ناتیلوس آشنا می‌شوند. پروفسور در عین حال که کاپیتان را تحسین می‌کند، اخلاقیات او را رد می‌کند و فکر می‌کند برخورد او با مسائل دنیا درست نیست. پروفسور و همراهانش متوجه می‌شوند که چون از راز کاپیتان نمو آگاه گشته‌اند، در واقع در ناتیلوس اسیر هستند و دیگر نمی‌توانند به دنیای روی آب باز گردند، اما آنها حاضر نیستند تا آخر عمر در ناتیلوس بمانند. آنها تلاش زیادی برای فرار از ناتیلوس می‌کنند؛ اما موفق نمی‌شوند. فرار از ناتیلوس غیرممکن است ...

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

دیدگاهی وجود ندارد