دانلود کتاب روشنگری | لی لی بوک دانلود کتاب روشنگری علوم انسانی


رایگان    پولی
سبد خرید (0)

برای حفظ حق کپی‌رایت، این کتاب بدون لینک دانلود قرار داده‌شده‌است. لطفا اگر قصد فروش کتاب‌های خود در لی‌لی‌بوک را دارید، از طریق فرم تماس با ما با ما در ارتباط باشید.

معرفی کتاب

کتاب حاضر که مروری است بر مهمترین جریان های فکری عصر روشنگری و سیری در اندیشه مؤثرترین متفکران آن از "ولتر" و "دیدرو" و "روسو" گرفته تا "هیوم" و "ادام اسمیت" و "کانت"، قدم اولی است برای آشنایی با رویدادها، ساختارها و مفاهیمی که دانشمندان و فلاسفه این دوران به کار گرفتند تا رازهای سر به مهر طبیعت را بگشایند و تحت انقیاد انسان آورند.

سری کتب قدم اول که توسط انتشارات شیرازه منتشر شده اند، کتاب هایی هستند مصور، آسان و جذاب و خواندنی که برای آشنایی و قدم اولیه به سوی بزرگان علم و فلسفه نوشته شده اند و از این حیث برای مخاطب خاص و عام جذاب و مفید است.

اطلاعات کتاب

• این کتاب ترجمه ای است از کتاب The Enlightment for Beginners که توسط انتشارات Icon Books Ltd در سال 1997 به چاپ رسید.

خلاصه کتاب

"عصر روشنگری" به دورانی اطلاق میشود که قرن هجده و نوزده میلادی را در بر میگیرد، نه فقط نقطه عطفی در تاریخ تمدن بشر به شمار می رود، بلکه دورانی است که طی آن جنبش های مهم فلسفی، علمی و اخلاقی چشم انداز بشر را در ارتباط با الهیات، انسان، طبیعت و اجتماع از بُن دگرگون ساختند. در این دوران، روشنفکران سرار اروپا در تلاش برای تبیین نظم نوینی هستند که در آن همه روابط انسانی، اعم از همبستگی های اجتماعی و سیاسی و ارتباط انسان ها با قدرت های غالب جامعه یعنی دولت و مذهب، از نو تعریف میشوند.

کتاب‌های مرتبط

دیدگاه خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه‌ها

  1. fakur گفت:

    چرا کتاب های رایگان دانلود نمیشن. مثه کتاب روشنگری